Kam reikia deklaruoti pajamas?

Kiekvienais metais vos tik prasidėjus pavasariui žmonės ima ne tik džiaugtis atšilusiais orais bei saule, bet ir jaudintis dėl artėjančio laiko deklaruoti savo pajamas. Nors šis procesas gali skambėti labai gąsdinančiai, visgi, iš tikrųjų, jis yra tikrai paprastas. Svarbiausia yra nepamiršti būti sąžiningais ir laiku užpildyti visas reikiamas formas, kad neturėtumėte jokių nemalonumų ir nesusipratimų.

Taigi, pajamas deklaruoti reikia visiems nuolatiniams Lietuvos Respublikos gyventojams. Pirmieji į šią grupę patenka tie asmenys, kurie gavo pajamų iš darbo santykių per paskutiniuosius metus. Visai nesvarbu, ar dirbote pilnu, ar puse etato. Taip pat, itin didelis dėmesys yra skiriamas tiems piliečiams, kurie verčiasi dirbdami su individualia veikla bei verslo liudijimais. Tokio tipo darbuotojai turi visus metus vesti buhalteriją ir sekti visas išrašytas sąskaitas, kad deklaruodami pajamas galėtų pateikti VMI tikslius skaičius. Derėtų nepamiršti, kad jei praėjusiais metais gavote itin vertingų dovanų, paveldėjote turto ar jį pardavėte, visa tai taip pat būtina pažymėti deklaracijoje.

Svarbu pabrėžti tai, kad užpildžius metinę pajamų deklaraciją jūs ne tik galite susimokėti mokesčius, bet ir atgauti tai, ką permokėjote. Pavyzdžiui, jeigu naudojatės įvairiomis investicinių bendrovių paslaugomis ar turite gyvybės draudimą, jūs galite atgauti dalį gyventojų pajamų mokesčio. Tokia puikia galimybe tikrai verta pasinaudoti ir atgauti tuos pinigus, kurie jums teisiškai priklauso.  Paruošė Vilniaus kredito unija https://www.vilniauskreditounija.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *