Vis daugiau žmonių šiandien, į savo kasdienę burnos higienos ir dantų priežiūros rutiną įtraukia irigatorius. Tai specialūs burnos priežiūros prietaisai, kurie, naudojant stiprią, siaurą ir aukšto slėgio vandens srovę, padeda efektyviai pašalinti plika akimi nepastebimas apnašas, įvairius, per dieną susikaupusius maisto likučius ir bakterijas, kurios sukelia dantų ėduonį ar kitas dantų bei dantenų ligas. Šiandien Lietuvos rinkoje irigatorių pasiūla – gana nemaža, todėl jeigu apsisprendėte, kad tokį aparatą įsigyti norite, pateiksime jums keletą patarimų, kaip pasirinkti kokybišką ir visus lūkesčius atitiksiantį burnos irigatorių.
Pirmiausia svarbu žinoti, kad irigatoriai būna dviejų tipų – belaidžiai ir stacionarūs. Abiejų šių tipų burnos priežiūros aparatai yra gana nedideli ir ypač lengvai naudojami. Jų veikimo principas – toks pat, tik skiriasi vandens talpos dydis, atsparumas vandeniui, krovimas ir slėgio režimai.
Belaidžiai irigatoriai, kaip jau ir sufleruoja pats jų pavadinimas, yra gana nedideli, ypač greitai pakraunami, neribojami jokių laidų bei lengvi nešioti, tad galėsite ir puikiai vežtis į kelionę ar kitą išvyką. Jais taip pat yra paprasčiau naudotis, jie užima labai nedaug vietos ir vonioje. Šių irigatorių pliusas yra, kad juo galite naudoti ir duše, kadangi jie yra atsparūs vandeniui bei drėgmei, o jų talpa siekia iki 200 mililitrų. Toks irigatorius tinka naudoti vienam arba dviem žmonėms. Belaidžių irigatorių geriausia savybė yra mobilumas, todėl jeigu daug keliaujate, toks irigatorius jums taptų puikiu pasirinkimu.
Stacionariems irigatoriams reikalingas maitinimas iš tinklo, jie užima šiek tiek daugiau vietos, tačiau dėl to turi ir didesnę vandens talpą – iki 1000 mililitrų. Dėl šios priežasties, vandens talpą pildyti tenka rečiau, o tai suteikia galimybę geriau vienu kartu išvalyti visus tarpdančius. Stacionarūs irigatoriai taip pat yra tinkamesni šeimoms, kadangi turi daugiau įvairių slėgio nustatymų ir dėl tos pačios didesnės vandens talpos. Tik svarbu nepamiršti, kadangi irigatoriams krauti reikalingas tinklas, jie nėra atsparūs vandeniui, todėl nebus tinkami ir naudoti duše.
Anksčiau irigatoriai buvo naudojami tik stomatologų kabinetuose, todėl jeigu norite sumažinti savo apsilankymų pas dantistus skaičių ir pagerinti savo burnos ir dantų priežiūros rutiną, savo naują irigatorių galite išsirinkti čia – https://wesmile.lt/irigatoriai/