Naujienos

2017-04-12 10:00:00

Forume aptartos Šiaulių regiono turizmo aktualijos

Pirmą kartą Šiauliuose rengiamame Šiaulių krašto turizmo forume buvo aptarti Šiaulių kraštui keliami turizmo iššūkiai. Forume dalyvavo didelis būrys turizmo paslaugų teikėjų, apgyvendinimo ir maitinimo įstaigų atstovų, politikų bei besidominčių turizmu Šiaulių krašte.
„Ne paslaptis, kad Šiaulių kraštas susiduria su sezoniškumo problema, todėl labai svarbu skatinti viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą, didinant turizmo sferos konkurencingumą ir bendro naudojimo ekonomiką Šiaulių krašto turizmo srityje“, – įsitikinusi Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė.

Forume buvo keliami klausimai:

Kodėl turizmas yra viena svarbiausių regiono ir miesto ūkio šakų?
Su kokiais iššūkiais susiduria maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų teikėjai?
Koks yra Šiaulių regiono dalykinio turizmo potencialas?
Ar reikalingi bendri Šiaulių regiono turizmo rinkodaros darbai?

Susirinkusius pasveikino LR Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius. Jis buvo nustebęs gerais Šiaulių krašto turizmo sektoriaus darbo rezultatais. Ministras pažadėjo skirti paramą elektroninei turizmo sklaidai Šiaulių regione.

Forume bus pristatyti ne tik turizmo rezultatai Šiaulių krašte, bet ir vyko aktyvios diskusijos. Savo pasiekimais, planais bei įžvalgomis dalinosi turizmo sektoriaus, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos atstovai bei verslininkai. Pirmą kartą didelis dėmesys bus skiriamas konferencinio turizmo galimybėms Šiaulių krašte.

LR Ūkio ministerijos Turizmo politikos skyriaus vyr. specialistė Eglė Kudzmanienė pristatė savo pranešimą „Pasaulis atsigrežia į regionus“, kuriame gvildeno regionų turizmo vystymo aktualijas.

Įdomių minčių pažėrė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė, Valstybinio turizmo departamento l. E. Direktoriaus pareigas Indrė Trakimaitė – Šeškuvienė.

Diskusijoje „Šiaulių regiono turizmo rinkodara: ar reikalingi bendri darbai? Kokie?“ savo pranešimą „Šiaulių rajono TVIC projektas – gyva reklama“ pristatė Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vadovė Kristina Steponavičienė ir Šiaulių rajono Turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė Lina Šukienė.

Forumo darbe dalyvavo ir Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis.

Informacijos šaltinis: Šiaulių rajono savivaldybė.