Naujienos

2018-05-25 04:05:17

Delfi žurnalistų vizitas po Žagarę

Graži lietuviška gamta - puikus traukos objektas ne tik užsienio turistams, bet ir keliaujantiems, savo kraštą norintiems pažinti lietuviams. Šią savaitę Joniškio kraštą aplankė internetinio naujienų portalo „Delfi“ žurnalistai, kurie ruošia vaizdo reportažą apie Joniškio rajono lankytinas patrauklias gamtos vietas, kurias verta aplankyti ne tik vasarą atostogų metu, bet ir pavasarį – atšilus orams.

Delfio žurnalistus prie Mūšos tyrelio pažintinio tako pasitiko Pelkių Laumė (gidė- Gerda Kinderienė). Svečiai išgirdo pasakojimų apie pelkės formavimąsi, augmeniją, gyvūniją, apie įvykius, kurie nutiko šimtmečiams bėgant, senolių patirtį, istorijas įvykusias grybaujant ar uogaujant pelkėje.

Vėliau buvo dalyvauta edukacijoje „Kaliausių fabrikėlyje“, kurios metu buvo mokomasi pasigaminti savo kaliausę ir jai prisiūti lopą. Tautodailininkė Aušra Petrauskienė pasakojo apie kaliausių fabrikėlio atsiradimą, „Vyšnių festivalio“ tradicijas, bei pasidalino šių metų šventes naujiena – „Kaliausių fabrikėlyje“ svečiai galės ragauti žagarietiškos „zaptės“ sėdėdami ant Švėtės pakrantės.

Po smagios ir linksmos edukacijos nuvykome į Žagarės regioninį parko lankytojų centrą, kuriame mus pasitiko Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas. Jis pristatė šių metų Vyšnių festivalį, būsimos šventės programą ir renginio siurprizą - festivalio metu bus siekiamas rekordas – daugiausia gyvų kaliausių vienoje vietoje. Visi norintys, mielai kviečiami liepos 13-14 dienomis Žagarės vyšnių festivalyje prisijungti prie rekordo, dalyvauti.

Taip pat Žagarės regioninio parko direkcijos rekreacijos vadybininkė Modesta Bielskienė plačiau papasakojo, kuo unikali šio regiono gamta, aprodė Žagarės ozą, kuris yra pats ilgiausias iš visų Lietuvoje esančių ozų ir Žvelgaičio piliakalnį, bei Žagarės miesto vardo atsiradimą.

Diskutuojant, kas labiausiai patiko Žagarės miestelyje, žurnalistai neslėpė, kad įdomi mūsų rajono gamta, sužavėjo žmonės mylintys ir puikiai reprezentuojantys savo kraštą. Jie prižadėjo atvykti čia dar kartą, ne tik darbo, bet ir turizmo bei poilsio tikslais, o video reportažo tikimės sulaukti greitu metu.

 

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininkė Fausta Dunauskaitė

Gidė- pelkės Laumė (Gerda Kinderienė): mob.Nr. +370 68230047,  Facebook

Žagarės regioninis parkas. www.zagaresrp.am.lt, modesta.bielskiene@zagaresrp.lt,   Facebook,

Lėlių namai/ Kaliausių fabrikėlis (tautodailininkė Aušra Petrauskienė): mob. +370 61285668, ausra.toys@gmail.com facebook