Turizmas


Joniškis

   Joniškio rajono plotas – 1153 kv. km. Rajono administracinis centras Joniškis, 37 km nuo Šiaulių. Didžioji rajono dalis išsidėsčiusi pietinėje Žiemgalos žemumos dalyje, kur netoli sienos su Latvija yra žemiausia rajono vieta (34 m.). Aukščiausia rajono vieta (94 m) yra rajono pietvakariuose, Linkuvos kalvagūbryje, skiriančiame Žiemgalos žemumą nuo Ventos vidurupio ir Mūšos - Nemunėlio žemumų pakraščių. Rajone priskaičiuojami 49 upės ir upeliai, 28 dirbtiniai vandens telkiniai, 2 ežerai. Joniškio rajone naudojamas požeminis vanduo, yra 25 vandenvietės) Per rajoną teka Mūša, Sidabra ir Švėtė, nemažai smulkių upelių. Miškingumas 16%, daugiausia mišrūs miškai. Didžiausi – Tyrelio, Žagarės, Didmiškis.

Joniškio krašte jaučiama pietinės Latvijos ekonomikos ir etnografijos įtaka, pastebimas šio krašto gyventojų panašumas į žmones gyvenančius kaimyninės Latvijos pietuose.

Šiuo metu Lietuvos – Latvijos siena yra delimituota ir visiškai demarkuota. Esamas sienos režimas užtikrina patenkinamą laidumą ir pasienio gyventojų ryšių funkcionavimą.

Joniškio rajono šiaurine dalimi tęsiasi 68 km Lietuvos Respublikos valstybinė siena su Latvijos Respublika. Rajone yra du sienos kirtimo punktai: Kalvių ir Žagarės. Atstumas tarp šių postų apie 30 km.

Lankydami Joniškio kraštą, galite individualiai naudotis sudarytais turizmo maršrutais:

Paslaptingi piligrimų takai

Žydų kultūrinis ir religinis paveldas

Skaisčios girios takais

Unikali Žagarės istorinė aura

Joniškio krašto istorijos vingiai

Gyventojų skaičius Joniškio rajone 2014 m. (pagal 2014-10-06 duomenis):

Joniškio rajone – 26 609
Joniškio mieste – 9548
Žagarės mieste – 1690
Kaimuose ir miesteliuose – 15 371

Joniškis iš paukščio skrydžio

Joniškio rajono panoramos

  

Puslapis "Turizmas" atnaujintas 2017-11-15