Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras http://jvic.lt.home.creation.lt/rss Europos strateginių investicijų fondo finansavimas Siekiant kuo plačiau informuoti visuomenę, potencialius pareiškėjus ir vietos savivaldos atstovus apie Europos strateginių investicijų fondo (toliau – ESIF) finansavimą, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje užsakymu, Viešųjų investicijų plėtros agentūra (toliau – VIPA), organizuoja 10 renginių skirtinguose Lietuvos regionuose.

Maloniai kviečiame Jus į Šiaulių regione organizuojamą renginį, kuris vyks 2018 m. vasario 27 d. Šiaulių miesto savivaldybėje (posėdžių salėje), adresu: Vasario 16-osios g. 62, LT-76295, Šiauliai.

Aktyviai kviečiame dalyvauti savivaldybių, vietinės žiniasklaidos atstovus ir, svarbiausia, galimus pareiškėjus. Kadangi pagrindinė renginio tikslinė auditorija yra galimi pareiškėjai – visi viešojo, nevyriausybinio, privataus sektoriaus subjektai, turintys gerų idėjų (projektų), kurias būtų galima įgyvendinti ESIF lėšomis, prašytume kuo aktyviau pasidalinti šia informacija su minima tiksline grupe.

Maloniai prašome iki 2018 m. vasario 22 d. registruotis į renginį el. paštu renginiai@vipa.lt  arba tel. : 8 605 727 95.

Plačiau apie ESIF galite paskaityti Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje puslapyje adresu: https://ec.europa.eu/lithuania/node/250_lt

Plačiau su 2016 m. VIPA ir MB „Jūsų projektai“ bendrai parengta studiją apie ESIF įgyvendinimo Lietuvoje galimybes galite susipažinti Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje tinklapyje adresu:

https://ec.europa.eu/lithuania/sites/lithuania/files/europos_strateginiu_investiciju_fondo_igyvendinimo_lr_galimybiu_studija.pdf

Kvietimas čia.

]]>
3335 Sat, 17 February 2018 09:02:26
Suvenyrai Kviečiame įsigyti tautinės atributikos, artėjančių švenčių proga!

]]>
3321 Thu, 15 February 2018 11:02:52
Su vasario 16-ąja. Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras kartu su Joniškio verslininkų asociacija prisideda prie Joniškio kultūros centro iniciatyvos ,,Laisvės skrydis”. Svajingi paukščiai puošia medžius prie įstaigos, languose pražydo medžiai, paukščiai, simbolizuojantys Lietuvos trispalvę!

Daugiau apie šią akciją socialiniame tinkle facebook:  Joniškio TVIC  ir Joniškio kultūros centras

]]>
3301 Thu, 15 February 2018 05:02:18
Užgavėnių renginiai Kol nurimusi gamta miega po sniego apklotu, nesnauskime, ir susitikime Užgavėnių renginiuose. Panorusieji išprašyti žiemą ir užsibuvusį Lašininį, turės iš ko rinktis- Užgavėnių šventės vyks:

11 d. (sekmadienį)  15:00 val. Gasčiūnų kaimo bendruomenės tradicinių amatų centre

13 d. (antradienį) 15.00 val. - Gaižaičių kaimo bendruomenės kiemelyje.

13 d. (antradienį) 17.30 val. - „Prie Užgavėnių laužo“ Stungių kaimo bendruomenės aikštelėje.

13 d. (antradienį) 18:00 val. Joniškio estradoje ir aikštėje prie JKC.

]]>
3298 Tue, 13 February 2018 05:02:57
Informacinis seminaras Savarankiškai dirbančių gyventojų nuo sausio laukė pokyčiai. Svarbiausi jų – suvienodinamos sąlygos skirtingomis veiklos formomis užsiimantiems žmonėms. Apie įmokų didėjimą, mažėjimą, naujoves ūkininkams ir t.t., buvo aptartos šiandien Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre vykusiame informaciniame seminare ,,Valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų mokėjimo aktualijos nuo 2018 m.”. Seminarą vedė Sodros Šiaulių skyriaus Joniškio poskyrio  vyr. specialistės Marija Kučinskienė ir Vilija Zareckienė.

 

]]>
3300 Mon, 12 February 2018 05:02:29
Pamoka kitaip Vasario 2 dieną Joniškio „Aušros“ gimnazijos 11 klasės verslo ir vadybos kurso mokiniai lankėsi Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre. Apsilankymo tikslas: sužinoti, kas yra turistinis maršrutas, kaip jis sudaromas, kokie turizmo vartotojų poreikiai; susipažinti su Joniškio rajone  labiausiai  lankomais turistiniais objektais, patraukliausiais maršrutais. Mokiniai buvo supažindinti su nauju tarptautiniu pasienio regiono turizmo projektu „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“, sudaryto maršruto paruošimo darbais, visų projekte dalyvaujančių savivaldybių nurodytais turistiniais objektais. Savo įgytas žinias mokiniai sėkmingai taikys rašydami projektinius darbus apie turizmo paslaugų planavimą, organizavimą bei vykdymą.

]]>
3299 Sun, 11 February 2018 05:02:47
Kelionė į Jelgavą Kviečiame kartu su Joniškio turizmo ir verslo informacijos centru keliauti į Jelgavos ledo skulptūrų festivalį, bei aplankyti Rygos senamiestį (kartu su gidu).

 • Apžvalginė ekskursija po senamiestį: Rygos pilis ir gynybinė siena, "Trijų brolių” namai, Domo katedra, Rotušės aikštė, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias Rygos pastatas – "Juodagalvių” gildijos namai; Šv.Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, didžioji ir mažoji miesto gildijos, "namas su katinu”, senamiesčio gatvelių labirintai. 
 • Vakarą praleisite Žiemgalos sostinėje – Jelgavoje. Ant tvenkinio kranto stovi dailūs Jelgavos rūmai. Dabartiniams Jelgavos rūmams pamatus padėjo Kuržemės hercogas E. J. Bironas, pavedęs architektui Rastreliui pastatyti baroko stiliaus rezidenciją, anksčiau čia buvusios Livonijos ordino pilies vietoje. Dabar juose šeimininkauja Latvijos Žemės ūkio universitetas. Nors rūmai ir perduoti studentų žiniai, juose tebejaučiamas ankstesnių jų šeimininkų alsavimas – viename iš rūmų korpusų yra hercogų kriptos, kuriose palaidoti 24 Ketlerų ir 6 Bironų dinastijos atstovai. Jelgavos rūmai laikomi didžiausiu architektūros paminklu Baltijos šalyse.
 • 2018 m. vasario mėnesį Jelgavoje 20–tąjį kartą vyks jubiliejinįs didžiausias ledo skulptūrų festivalis* Baltijos šalyse. Festivalio metu skulptoriai iš įvairių pasaulio šalių kurs skulptūras tema "Svajonės". Jubiliejinio festivalio proga festivalis vyks net 3 vietose: pėsčiųjų promenadoje J. Čakstės bulvare, Didžiojo Jakūbo aikštėje ir Pašto saloje, esančioje pačioje miesto širdyje. Skulptūroms pagaminti menininkams prireiks daugybės tonų ledo. Dalyvausite ledo skulptūrų festivalio renginiuose, turėsite galimybę fotografuotis prie skulptūrų ir kitų ledo objektų, apsilankyti ledo bare, slidinėti ledo kalniukais, ir pasigrožėti fejerverkais.

Daugiau informacijos tel. 8-426 52388.

]]>
3276 Sat, 10 February 2018 12:02:51
Nemokamas informacinis seminaras Nemokamas informacinis seminaras  š.m. vasario 9 d.  13 val. Verslo atstovams "Valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų mokėjimo aktualijos nuo 2018 m.".
Pranešimą skaitys Sodros Šiaulių skyriaus specialistė Marija Kučinskienė
Pageidautina išankstinė registracija tel. 8- 426 51636, arba  el.paštu simona@jvic.lt


]]>
3275 Fri, 09 February 2018 10:02:59
LT100 Į Šimtmečio ekspediciją – su virtualiu „gidu“

 

Šventinius metus Turizmo departamentas kviečia pradėti parsisiunčiant Šimtmečio maršruto mobilią programėlę. Ieškoti J.Basanavičiaus augintinės – pelėdos – iškamšos, iš kluono lentų signataro suręstos bažnyčios, iš išlydytų centų nulieto paminklo, kurorto nuogalių istorijas menančios vilos, A.Smetonos obelų sodo ar kitų atkurtos Lietuvos nuo šiol galima su virtualiu „gidu“.

Mobili aplikacija „LT100“, skirta išmaniems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams, leidžia patogiai naudotis leidinyje „Keliauk ir pažink! Atkurtai Lietuvai 100“ esama informacija, susiplanuoti keliones po Lietuvos Šimtmečio maršruto objektus, nustatyti tikslią jų vietą žemėlapyje, atstumą tarp objektų.

„Kviečiame šiuos ypatingus Lietuvai metus švęsti keliaujant! Atkurtos Lietuvos Šimtmečio istorija nėra nuobodi, tereikia mokėti ją prakalbinti. Tikimės, kad mobili programėlė pritrauks jaunų, šiuolaikinių, žingeidžių turistų dėmesį ir paskatins leistis į keliones po šalį. Turime geriau ją pažinti, kad galėtume ja didžiuotis“, - įsitikinusi laikina Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Aplikacijoje yra interaktyvus žemėlapis, objektai su aprašymais ir nuotraukomis. Naudojamos ir Lietuvos istorijos repo video klipo iliustracijų autorės Aistės Papartytės Šimtmečiui skirtos iliustracijos. Objektus galima filtruoti pagal regioną, miestą, artimiausius objektus bei atstumą.

Informacija apie 100 maršruto stotelių pateikiama lietuvių kalba, o adaptuotas maršrutas (20 objektų) – ir anglų k.

Aplikaciją galima nemokamai parsisiųsti iš „Google Play“ ar „Apple Store“ parduotuvių. Ji skirta įvairaus amžiaus savarankiškiems keliautojams, šeimoms, kelionių po Lietuvą organizatoriams, užsienio lietuviams.

Šimtmečio maršrutą su 100 istorinių, kultūrinių ir gamtos objektų, susijusių su 1918-1923 m. nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo istorija, 2017 m. inicijavo Turizmo departamentas. Jis parengtas bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu, tekstų autoriai – VU humanitarinių mokslų magistrai Luka Lesauskaitė ir Simonas Teškevičius, gidė Lina Dusevičienė. Objektai suskirstyti pagal temas: asmenybės, dalyvavusios atkuriant Lietuvą; Nepriklausomybės kovos ir lemiamos pergalės; valdžios ir savivaldos įtvirtinimas, ir suskirstyti pagal regionus (Vilniaus miesto, Kauno, Pietų Lietuvos, Rytų Lietuvos ir Vakarų Lietuvos). Leidinys patalpintas svetainėse www.Lithuania.travel ir www.tourism.lt


]]>
3278 Mon, 05 February 2018 03:02:49
Šiaulių VMI primena- artėja terminai Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) primena, kad artėja terminai, iki kurių privalu Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikti informaciją apie gyventojams išmokėtas išmokas: iki 2018 m. vasario 1 d. pateikti duomenis apie 2017 metais gyventojams sumokėtas išmokas, pagal mokesčio mokėjimo tvarką priskiriamų B klasės pajamoms, o iki vasario 15 d. mokesčius išskaičiuojantys asmenys turi pateikti informaciją apie 2017 metais gyventojams išmokėtas A klasės išmokas.

Nuo šių duomenų pateikimo laiku, teisingai ir tiksliai priklauso sklandi metinių pajamų deklaravimo laikotarpio ne tik pradžia, bet ir visa jo eiga. Mokesčių inspekcijai tinkamai pateikti duomenys leidžia užtikrinti sklandų preliminariųjų pajamų deklaracijų formavimą ir padės gyventojams lengviau įvykdyti pareigą pateikti metinę pajamų deklaraciją.

„Valstybinė mokesčių inspekcija apie šias prievoles priminė praėjusią savaitę. Procesą stebime kasdien, kol kas vangiai teikiami duomenys. Pavyzdžiui, formoje FR0471 apie B klasės išmokas informaciją turi pateikti Šiaulių apskrities beveik 4 tūkst. asmenų, ir dvigubai daugiau – per 8 tūkst. – yra asmenų, privalančių mokesčių administratoriui pateikti metinę A klasės išmokų, nuo jų išskaičiuoto ir sumokėto pajamų mokesčio deklaracijos FR0573 formą. Iš jų sausio 30-ąją šiek tiek daugiau nei trečdalis pateikė duomenis“, – sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Virginija Pabrėžienė.

Iki vasario 15 d. duomenis apie nuolatinių Lietuvos gyventojų sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, sumokėtas palūkanas už suteiktas paskolas gyvenamajam būstui statyti arba įsigyti, už studijas sumokėtas įmokas, studijų įmokoms mokėti skirtas paskolas bei nuolatinių Lietuvos gyventojų sumokėtas pensijų draudimo įmokas į pensijų kaupimo fondus turi pateikti ir vadinamieji tretieji asmenys - bankai, kredito įstaigos, gyvybės draudimo bendrovės, aukštosios mokyklos, formaliojo ir neformaliojo profesinio mokymo įstaigos ir kt.

Visas pažymų apie išmokas teikimui reikiamas dokumentų formas bei jų pildymo taisykles galima rasti internetinėje svetainėje http://deklaravimas.vmi.lt, o greitam duomenų pateikimui VMI rekomenduoja naudoti Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS).

Daugiau informacijos, susijusios su duomenų apie A ir B klasių išmokas teikimą ir visais kitais mokestiniais klausimais, galima rasti VMI internetiniame tinklalapyje www.vmi.lt, taip pat paskambinus trumpuoju numeriu 1882. Telefoninės konsultacijos yra įrašomos ir saugomos 5 m. bei prilygsta rašytinėms konsultacijoms.

 

]]>
3274 Wed, 31 January 2018 14:01:45
Dalyvavome Adventur Š.m. sausio 26-28 d. LITEXPO rūmuose Vilniuje vyko tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR 2018. Pradėta rengti 2013 metais tarptautinė paroda ADVENTUR tapo didžiausiu specializuotu tarptautiniu turizmo renginiu Baltijos šalyse. ADVENTUR išsiskiria unikalia renginių programa ir savo interaktyvumu – čia generuojamos naujos turizmo gairės, skatinamas tarptautinis bendradarbiavimas ir turizmo paslaugų populiarinimas. Svarbiausias 2018-ųjų metų parodos ADVENTUR akcentas – šalies šimtmetį švenčianti Lietuva, o 2018 m. parodos  tema - KELIAUK KITAIP.

Praėjusį savaitgalį parodoje prisistatė ne tik 54 Lietuvos miestai, kurių tarpe ir Joniškis, bet ir dalyviai iš užsienio, kurių susirinko bene 100, Lietuvos išvykstamojo turizmo verslo atstovai bei avialinijų bendrovės, siūliusios parodos lankytojams išskirtinius kelionių pasiūlymus ir temas, „Poilsiauk aktyviai“ salėje buvo siūlomos pramogos jaunimui ir visai šeimai, „Autentiškos Lietuvos“ erdvėje buvo siūloma suvenyrų, kulinarinio paveldo ir maisto produktų, demonstruojami tradiciniai amatai, vyko degustacijos ir koncertai.

Švenčiančios Lietuvos salėje tarp 54 Lietuvos miestų, dalyvavo Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras, kurio stende pirmąją parodos dieną – penktadienį – lankytojams prisistatė ir Žagarės regioninio parko direkcija. Kelionių organizatoriams, gidams, keliautojams buvo siūlomi ne tik lankstinukai apie Žagarės regioninio parko lankytojų centrą ir jame teikiamas paslaugas, Mūšos tyrelio pažintinį taką, Vyšnių festivalį, bet ir geriausiu filmu apie gamtą tituluotas V. Jankevičiaus filmas „Rudens šauklių valdose“, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro leidiniai apie lankytinas Joniškio krašto vietas. Parodos lankytojai turėjo galimybę ne tik pabendrauti su direkcijos darbuotojais, sužinoti atsakymus į jiems rūpimus klausimus, bet ir paragauti tikros žagarvyšnių uogienės su duona ir sūriu, paliesti prieš 360 milijonų metų susiformavusį Žagarės dolomitą. Neatsiejama Vyšnių festivalio ir Žagarės miesto dalimi yra tapusios kaliausės, tad išgirsti pasakojimų apie jas Adventur 2018 parodoje buvo galima iš pačios tautodailininkės, lėlininkės Aušros Petrauskienės, dalyvavusios joje drauge Žagarės regioninio parko direkcija. Didelio lankytojų susidomėjimo sulaukė direkcijos surengtas žaidimas „Atsakyk į 5 klausimus ir laimėk Žagarės vyšnių festivalio apyrankę“. Atsakius į klausimus, susijusius su Žagarės regioniniu parku, jo simboliais ir lankytinomis vietomis, Žagarės miestu, Vyšnių festivaliu, buvo galima laimėti apyrankę su Žagarės vyšnių festivalio pavadinimu ir logotipu. Žaidime buvo pateiktas ir vienas papildomas klausimas, kurio atsakymai ypač įdomūs ir naudingi Žagarės regioninio parko direkcijai – „Ar esi buvęs/-usi Žagarėje?“ Parodos lankytojų atsakymai į šį klausimą maloniai nustebino – dauguma nurodė lankęsi Žagarėje. Bet mielai sugrįžtų čia dar ne kartą.

Šeštadienį ir sekmadienį lankytojus kvietė apsilankyti Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras, kartu su Joniškio krepšinio muziejaus įkūrėju Leonu Karaliūnu, Centro savanoriai, kurie buvo iniciatyvūs, kūrybingi. Krepšinio talismanas Amberis ragino visus užsukti į Joniškio krašto stendą, susitikti su muziejaus įkūrėju, išgirsti neįtikėtinų istorijų ar įdomių faktų. Nusifotografavus su Amberiu ar A. Sabonio batu, parodos dalyviams buvo dovanojami atvirlaiškiai prisiminimui, bei nuotraukos el.paštu. Šia pramoga- atrakcija susižavėjo pulkas žymių Lietuvos žmonių: kraštietis Juozas Šalkauskas, žurnalistas, keliautojas Vytaras Radzevičius, viešųjų ryšių specialistas Saugirdas Vaitulionis ir kt. Buvo išdalinta virš  2000 vnt. atvirlaiškių. Taip pat buvo pristatomas tarp patraukliausių Lietuvos turizmo vietovių patekęs– Joniškio Baltosios ir Raudonosios sinagogų kompleksas. Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus dėka,  Baltosios sinagogos sumažintą variantą- maketą lankytojai galėjo išvysti parodos metu, o dalyviai, norintys sužinoti daugiau apie žydų kultūros paveldą, turėjo galimybę pirmiesiems gauti naujai Joniškio TVIC išleistą informacinį lankstinuką.

Džiaugiamės galėdami vietos ir užsienio turistams pristatyti Joniškio krašto grožį, čia siūlomus kelionių maršrutus, edukacijas, turizmo paslaugas, ir lauksime jų atvykstant!

Joniškio rajono turizmo ištekliai ir galimybės šiemet dar bus pristatomi tarptautinėje turizmo parodoje Rygoje (Latvija).

Parengė:

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jurgita Bučinskienė

Žagarės regioninio parko direkcijos rekreacijos vadybininkė Modesta Bielskienė

 

Nuotraukos Leono Karaliūno, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro, Žagarės regioninio parko direkcijos

]]>
3266 Wed, 31 January 2018 08:01:21
Apskrito stalo diskusija „ Joniškio rajono specializacija. Prioritetinės verslo kryptys" Sausio 23 d. Joniškio turizmo ir verslo centre vyko apskrito stalo diskusija  „ Joniškio rajono specializacija. Prioritetinės verslo kryptys“, kuriame dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės administracija, Joniškio rajono verslininkai bei Joniškio TVIC.

2017 m. gruodžio 5 d. Šiaulių regiono plėtros taryboje buvo priimtas sprendimas „Dėl pritarimo Šiaulių regiono specializacijos kryptims“ bei pritarta šioms Šiaulių regiono specializacijos  kryptims: baldų gamyba, logistika, metalo gaminių gamyba, įskaitant dviračių pramonę, plastiko gamyba, statyba, įskaitant kalnakasybą, finansų inžinerija, žemės ūkio gamyba ir produkcijos perdirbimas.

Renkant informaciją priemonių planui, buvo apklausti Joniškio rajono savivaldybės verslininkai. Ši surinkta informacija ir buvo pristatyta Joniškio rajono savivaldybės verslininkų bendruomenei, žurnalistams. Diskusijos metu buvo išklausytos verslininkų pastabos dėl priemonių planavimo ir verslo plėtojimo galimybių rajone.

Nuotraukos: JoniškioTVIC, Loretos Ripskytės

]]>
3277 Thu, 25 January 2018 03:01:23
ES projektų priemonių kvietimų planas Kviečiame susipažinti su LR Ūkio ministerijos ES projektų priemonių  kvietimų planu.

]]>
3262 Tue, 09 January 2018 11:01:23
Maloniai kviečiame įsigyti molinukus! Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras praturtėjo suvenyrais! Maloniai kviečiame įsigyti molinukus! Pagaminti su rankų ir širdies šiluma magetukai, vazelės, puodeliai, grafinai, suvenyriniai buteliukai ir buteliai su Joniškio, Žagarės ir Lietuvos atvaizdais jūsų laukia Žemaičių g. 9, Joniškis.


]]>
3192 Thu, 28 December 2017 04:12:38
Su Šv. Kalėdomis Mielieji,

Ramių, jaukių, šiltų švenčių!

 

 Nuo Joniškio TVIC: Jurgita, Simona, Kamilė, Rimvydas, Inga ir savanorė Fausta:)


]]>
3189 Mon, 25 December 2017 03:12:20
Seminaras apgyvendinimo paslaugų teikėjams Lapkričio pabaigoje Joniškio TVIC pakvietė apgyvendinimo paslaugas teikiančius verslo atstovus į jiems skirtą seminarą „Dėl apgyvendinimo paslaugų klasifikavimo“. Seminaro lektoriai iš Turizmo Departamento, mokesčių inspekcijos bei  visuomenės sveikatos centro apžvelgė ir priminė apgyvendinimo paslaugų teisinį reglamentavimą ir pristatė naujienas. Diskusijų metu buvo analizuojama, kokios mokestinės prievolės laukia, nesilaikančių Turizmo įstatymo,  kas privalo turėti leidimą – higienos pasą, kokia apgyvendinimo paslaugų teikėjų priežiūra, ir pan.

– Apgyvendinimo paslaugos – privalomai klasifikuojamos ir suteikiamos žvaigždutės (Viešbutis, Motelis, Kempingas, Svečių namai) arba registruojamos Turizmo departamento interneto svetainėje www.tourism.lt (Apartamentų kompleksas, Poilsio namai, Kaimo turizmas, Nakvynės namai, Nakvynė ir pusryčiai, Turistinio laivo apgyvendinimo paslauga, Turistinė stovyklavietė).

Viešbučiai ir moteliai klasifikuojami pagal Europos klasifikavimo sistemą Hotelstars Union, Svečių namai ir kempingai – pagal Lietuvišką sistemą/kriterijus. Klasifikavimą vykdo Apgyvendinimo paslaugų klasifikavimas atliekamas pagal tokius etapus:teikiama paraiška, vyksta objekto apžiūra, teikiama išvada, komisijos balsavimas, ir suteikiama kategorija (žvaigždutės).

Visas apgyvendinimo paslaugų rūšis gali teikti fiziniai ir juridiniai asmenys, tik norint teikti jas, turi klasifikuotis arba registruoti, kad teiks tokias paslaugas.

Taip pat kai kurioms paslaugoms teikti būtina gauti ir higienos pasą. Jis privalomas: viešbučiams, moteliams, svečių namams, kempingams, poilsio namams, jaunimo nakvynės namams. Turistų skundai dėl apgyvendinimo paslaugų kokybės turi būti pateikiami Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos yra  informaciją/išvadas tiekianti institucija.

Už apgyvendinimo paslaugų reikalavimų pažeidimus, nuo šių metų sausio pirmosios, kai įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodeksas, tokių paslaugų teikėjams taikomos baudos. Nuo 2018 m sausio 1 d. teisinių naujovių nenumatoma.

Joniškio TVIC pagalba- teikiamos konsultacijos verslo įmonių atstovams, siekiant padėti jiems spręsti įmonių veiklos problemas ir skatinant juos tobulinti turimus išteklius, taip pat suteikti reikiamą informaciją asmenims, neturintiems savarankiškos veiklos patirties, tačiau puoselėjantiems idėją ateityje pradėti verslą ar įgyvendinti savo sumanymą, teikiamos konsultacijos supažindinant juos su verslo steigimo ir jo valdymo subtilybėmis. Tai leidžia nuosekliai ir kryptingai kiekvieną fizinį asmenį paruošti verslo steigimui, suteikti jam reikalingą informaciją bei metodinę pagalbą.

Valstybiniame turizmo departamente yra įregistruoti du neklasifikuoti apgyvendinimo paslaugas teikiantys mūsų rajono verslo objektai: kaimo turizmo sodyba „Ąžuolynas“ ir turistinė stovyklavietė „Prie Mūšos tyrelio“. Tarp klasifikuotų verslo objektų, trimis žvaigždutėmis įvertinti– viešbutis „Audruvis“ Ziniūnų kaime, kempingas „Saulėtųjų naktų stovyklavietė“ Gataučių kaime ir Joniškyje esantis viešbutis „Šiaurės vartai“. 

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras, siekdamas verslo įmonėms padėti spręsti jų veiklos problemas ir skatinti juos tobulinti turimus išteklius, taip pat suteikti reikiamą informaciją asmenims, neturintiems savarankiškos veiklos patirties, tačiau puoselėjantiems idėją ateityje pradėti verslą ar įgyvendinti savo sumanymą, visada teikia konsultacijas, metodinę pagalbą, supažindina juos su verslo steigimo ir jo valdymo subtilybėmis.

Išsamiai apie visus reikalavimus tokiam verslui pradėti ir vystyti ir buvo kalbama Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro surengtame seminare. 

Pranešimas teikti neklasifikuotas apgyvendinimo paslaugas (atsisiųsti)

 

]]>
3160 Fri, 01 December 2017 11:12:55
Verslo ir pasiekimų paroda Šiauliai- 2017 Šiandien Verslo ir pasiekimų parodoje ,,Šiauliai 2017“ dalyvaujančius Joniškio verslininkų asociacijos, UAB „Miltinuko receptas“ atstovus, sūrininkę Stefą Strakšienę ir Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojus aplankė Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, savivaldybės tarybos narys Liudas Jonaitis. Į parodos atidarymo ceremoniją atvyko nemažai ir kviestinių svečių, tarp kurių - žinomi politikai, sporto, verslo, meno, kultūros atstovai ir visuomenės veikėjai.

Renginio metu Joniškio TVIC pristato Joniškio rajone naujai įsteigtas ir jau veikiančias smulkiojo verslo įmones, Joniškio krašto lankytinas vietas, turizmo objektus – Raudonosios ir Baltosios sinagogų kompleksą, Krepšinio muziejų, Žagarės regioninio parko lankytojų centrą ir pan.

Paroda Šiauliuose, Šiaulių arenoje, vyksta nuo lapkričio 30 d. iki gruodžio 2 d.


]]>
3107 Thu, 30 November 2017 11:11:44
Klientų aptarnavimo kultūra: kas tai, ir kam to reikia? Atsižvelgiant į šiandieninį gyvenimo būdą, ir tempą,  Joniškio TVIC lapkričio 23 d. kvietė į praktinį užsiėmimą-seminarą -"Klientų aptarnavimo kultūra: kas tai, ir kam to reikia?" Tai Verslo savaitės-2017 renginys, kuris susilaukė didžiulio susidomėjimo. Kartu su psichologe Enrika Margiene nagrinėjome, kokie mūsų klientai (kietuoliai, amžinai skubantys, plepiai, neryžtingieji ir t.t.), kokie kūno kalbos raktai ir, kas lemia gerus santykius su klientais. Tikimės, kad teorinės žinios buvo naudingos ir bus pritaikytos praktikoje, o ateityje, tokie seminarai taps tradiciniais renginiais.

]]>
3096 Fri, 24 November 2017 23:11:05
Verslo dienos - 2017 Kviečiame Jus prisijungti į renginių ciklą!
 Renginių ciklas prasideda nuo lapkričio 14 d. iki lapkričio 23 d. 
Prižadame Jums! Nemokamus pranešimus temomis:
⦁ kryžminę taršą viešojo maitinimo įstaigose, 
⦁ darbuotojų rankų plovimo ir dezinfekavimo instrukcijas
⦁ klientų aptarnavimo kultūrą, 
⦁ avansinio pelno mokeščio apskaičiavimą,
⦁ sumokėjimo ir deklaravimo tvarką, 
⦁ darbo ir poilsio laiko organizavimą bei tinkamo apmokėjimo už darbą įsigaliojus 
naujajam Darbo kodeksui,
⦁ nelaimingų atsitikimų apžvalga, tyrimo priežastys, terminai ir kt.
„Verslo dienos - 2017“ renginyje dalyvaus specialistai:
Joniškio rajono VMVT vyr. specialistė maisto produktų inspektorė Vida Katinienė,
Mokeščių informacijos departamento Švietimo ir konsultavimo skyriaus
III poskyrio vyr. specialistė Dana Valantinienė,
VDI Šiaulių skyriaus vyriausieji darbo inspektoriai Simona Mickutė ir 
Aidas Šiurkus,
Psichologė Enrika Margienė.


]]>
3052 Thu, 23 November 2017 03:11:14
VDI seminaras Joniškio TVIC pakvietė verslo atstovus į jau tradicija tapusį renginių ciklą "Verslo dienos-2017". Lapkričio 21 d. vykusio informacinio seminaro metu Darbo ir poilsio organizavimą, tinkamą jo apmokėjimą, įsigaliojus naujam DK bei nelaimingų atsitikimų apžvalgą, priežastis pristatė VDI vyr. inspektoriai Simona Mickutė ir Aidas Šiurkus. 

Akimirkos iš seminaro. 


]]>
3087 Tue, 21 November 2017 21:11:20
Verslo idėja KONKURSO NUOSTATAI


I. BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Verslo idėjos Joniškio kraštui konkurso nuostatai  nustato tvarką, pagal kurią Joniškio rajono gyventojai gali dalyvauti verslo idėjos Joniškio kraštui konkurse (toliau – Konkursas).
2. Konkursą organizuoja Joniškio verslininkų asociacija bendradarbiaudama su Joniškio turizmo ir verslo informacijos centru.

II. TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

3. Konkurso tikslas – skatinti jaunų Joniškio rajono žmonių verslumą.
4. Konkurso uždaviniai:
4.1. Paskatinti jaunų žmonių domėjimąsi verslo, naujų produktų ar paslaugų kūrimu ir plėtra Joniškio rajone;
4.2. Lavinti jaunų žmonių kūrybiškumą ir pragmatiškumą.
4.3. Paskatinti originalių verslo idėjų įgyvendinimą, keliant Joniškio krašto jaunų žmonių verslumą.

III. KONKURSO DALYVIAI

5. Konkurse gali dalyvauti visi Joniškio rajono mokyklų  9–12 klasių ir I–IV gimnazinių klasių moksleiviai, bei amenys iki 30 m. amžiaus.
6. Dalyvauti galima individualiai arba grupėmis, sudarytomis ne daugiau kaip iš 5 narių.

IV. KONKURSO ORGANIZAVIMO TVARKA

7. Konkurso užduotis – verslo idėjos Joniškio miestui sukūrimas (toliau – idėja).
8. Idėjų pateikimo terminas – 2017 metų lapkričio 21 diena, 15:00 val. Vėliau nurodyti termino pateiktos idėjos vertinamos nebus.
9.  Idėjos teikiamos Joniškio turizmo ir verslo informacijos centrui elektroniniu paštu vic@jvic.lt arba pristatant tiesiogiai adresu Žemaičių g. 9, Joniškis.
10. Idėjos aprašymas pateikiamas užpildžius pristatymo formą (1 priedas).
11. Idėjos aprašymas pateikiamas lietuvių kalba.

V. KONKURSO REZULTATŲ VERTINIMAS

12. Konkurso metu bus atrinktos 3 geriausios verslo idėjos, kurių autoriai bus apdovanoti piniginiais prizais.
13. Konkursui pateiktas idėjas vertins 5 asmenų komisija, sudaryta iš verslo ir savivaldos atstovų.
14. Idėjos vertinimo kriterijai:
14.1. idėjos originalumas (30 balų) – pateikta idėja turi būti originali, išsiskirti iš jau esamų verslų. Idėjos originalumas turi būti atskleistas idėjos aprašyme.
14.2. idėjos atitikimas rinkos poreikiams (20 balų)– idėja turi būti tinkama įgyvendinti Joniškio rajone ir atitikti šio krašto poreikius bei turimą potencialą.
14.3. idėjos inovatyvumas (15 balų) – idėja turi būti pažangi, tinkanti šių dienų žmonių poreikiams.
14.4. Idėjos konkurencingumas (15 balų) – idėjos aprašyme turi būti atskleista, kaip ji sugebės išsilaikyti rinkoje ir, kodėl ji gali turėti paklausą.
14.5. Idėjos realistiškumas (10 balų) – verslo idėja turi būti realiai įgyvendinama. Jos aprašyme turi būti pagrįsta, kaip ji būtų įgyvendinama ir kokie ištekliai tam reikalingi.
14.6. Idėjos pristatymo kokybė ir pasiruošimas (10 balų) – idėjos pristatymas turi būti tvarkingas, nuoseklus, apimantis visas 10 punkte išvardintas dalis.
15. Konkurso prizinis fondas – 200 eurų, kurį įsteigė Joniškio verslininkų asociacija: I vieta – 100 eur, II vieta – 50 eur, III vieta – 50 eur.
16. Konkurso nugalėtojams piniginiai prizai bus įteikiami grynais pinigais 2017m. lapkričio 24 d. PC "Žilvinas". Laimėtojai neįsipareigoja įgyvendinti savo verslo idėjos.

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

17. Informacija apie Konkursą skelbiama Joniškio rajono laikraštyje „Sidabrė“, Joniškio turizmo ir verslo informacijos facebook profilyje https://www.facebook.com/JoniskioTVIC/, Joniškio verslininkų asociacijos internetinėje svetainėje www.jva.lt ir svetainėje www.jvic.lt,  Joniškio rajono savivaldybės internetiniame puslapyje www.joniskis.lt bei portale www.manojoniskis.lt .
18. Daugiau informacijos – telefonu 8-426 52388, 8-646 25983 arba el. p. vic@jvic.lt,
19. Konkursui pateiktos idėjos nebus grąžinamos.
Atsisiųsk: Anketa
Nuostatai

]]>
3056 Tue, 21 November 2017 12:11:34
Ekonomikos pamoka kitaip... Lapkričio 17 d. Joniškio žemės ūkio mokyklos 21Ž, 19S, 16T ir 17S/14G grupių mokiniams ekonomikos pamokos vyko Joniškio TVIC.

"Susikurk darbo vietą pats", "Sugalvok ir įgyvendink savo verslo idėją tinkamiausiai parinkęs verslo organizavimo formą", "Kokios galimybės  verslo kūrimui Joniškio krašte ir kas gali padėti jaunam verslininkui"  - apie tai mokiniams pasakojo Joniškio TVIC verslo vadybininkė Simona Kaziliūnienė. O gal ši pamoka bus kažkam pirmas mažas žingsnelis į didelį verslą ateityje...

 ]]>
3086 Fri, 17 November 2017 02:11:03
Aroma vakaras Lapkričio 7 dieną maloniai pasinėrėme į kvapų pasaulį. Apie aromaterapiją, aliejų naudą mūsų sveikatai pasakojo lektorė Aelita Ulvydienė. Kartu išbandėme aliejus, degustavome jų skonį.

]]>
3062 Wed, 08 November 2017 04:11:20
Uždavinys verslui: įvertinti rajono specializaciją ir rūpintis jaunimu Prieš savaitę Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre vyko apskrito stalo diskusija tema „Ekonominė regionų specializacija – Šiaulių regiono siekis tapti lyderiu“. Diskusijoje dalyvavo Joniškio verslininkų asociacijos, Joniškio verslo ir informacijos centro bei Šiaulių pramonininkų asociacijos atstovai, o taip pat Joniškio savivaldybės vadovai. Apie ką gi buvo kalbama šioje diskusijoje?

Pasak Joniškio verslininkų asociacijos pirmininkės Audronės Budreckienės, buvo paliestos kelios temos. Pirmiausia pabandyta nusakyti, kuo Šiaulių regionas išsiskiria verslo požiūriu iš kitų regionų. Kalbant apie Joniškio rajoną, akcentuota, kad čia yra geros ir derlingos žemės, tad išauginamas gausus ir aukštos kokybės derlius, kuris yra ne tik vertinga žaliava maisto pramonei, bet ir leidžia turėti  kokybiškus pašarus. Neatsitiktinai rajone pirmaujančias pozicijas užima maisto pramonės įmonės, kurios ir Lietuvoje turi gerą vardą  – tai ŽŪB „Delikatesas“, Žagarės pieninė Skaistgiryje, UAB „Miltinuko receptas“, UAB „Joniškio duona“, tauriuosius elnius auginantis UAB „Audruvis“, Bariūnų ŽŪB perdirbimo cechas. UAB „Baltmėsa“ didmena prekiauja mėsos produktais.

Mūsų rajone išsiskiria dar dvi įmonės, valdomos ne joniškiečių – UAB „Joniškio grūdai“ yra didžiausia LITAGROS grupės gamybinė įmonė, kurioje gaminami kokybiški pašarai, ir danų UAB „IDAVANG Kepaliai“, auginanti kiaules. Jau seniai Lietuvos ribas peržengė „Šiaurės vilkas“, užsiimantis tarptautiniais pervežimais ir prekyba grūdais. Ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje žinoma UAB „Joniškio baldai“. Nors didelėmis investicijomis rajonas ir negali pasigirti, bet siekdamos glaudžiau bendradarbiauti su rajono žemdirbiais trys Lietuvos įmonės rajone  investavo į gamybinius objektus – elevatorius, trąšų sandėlius. Ir tuo pačiu sukūrė papildomas darbo vietas joniškiečiams.

O ką daryti smulkiam verslui Joniškyje? Parduotuvių, regis, čia netrūksta, maitinimo įstaigų irgi pakanka, paslaugų sfera, atrodo, neatsilieka nuo poreikio. Joniškio verslininkų asociacijos pirmininkė Audronė Budreckienė sako, kad apskrito stalo diskusijoje atkreiptas dėmesys į nišinius verslus. Reikėtų geriau pasidairyti po Lietuvos rinką, įvertinti, kokias naujas idėjas būtų galima perimti ir pritaikyti mūsų rajone. Galbūt kai ką nusižiūrėti iš tolimo ar artimo užsienio reikėtų. Pagaliau ir mes patys juk esam kūrybingi. Tą patvirtina ir pernai Joniškio verslininkų asociacijos kartu  su Joniškio turizmo ir verslo informacijos centru  organizuotas jaunimui Joniškio krašto verslo idėjų konkursas. Prizinį fondą šiam konkursui įsteigė Joniškio verslininkų asociacija, o jo vertė buvo net 1000 eurų! Tačiau svarbiausia ne tai. Svarbiausia, kad buvo sulaukta įdomių idėjų. Audronė Budreckienė sako, kad jai įsiminė tokios inovatyvios įdėjos kaip dronų pritaikymas žemės ūkyje, taip pat  šunų kirpyklos ar moliūgų džiovinimo ir pakavimo galimybės. 

Apskrito stalo diskusijoje daug dėmesio skirta jaunimui, kuris bėga ne tik į užsienį, bet ir Lietuvos didmiesčius, t.y. ten, kur mato geresnes perspektyvas. Todėl tuštėjantiems regionams kaip niekada reikia skatinti jaunus žmones pasilikti tėvų žemėje. Joniškio verslininkų asociacijos pirmininkės Audronės Budreckienės teigimu, asociacija ir toliau sieks glaudaus bendradarbiavimo su jaunimu. Lapkričio pabaigoje asociacija švęs savo dvidešimties metų jubiliejų. Ta proga numatyta nemažai įvairių renginių. Tame tarpe ir verslo savaitė su Joniškio jaunimu. Vyks ne tik susitikimai, bet ir vėl bus organizuotas geriausių verslo idėjų konkursas, kurio prizinis  fondas  – 200 eurų.

– O kaip rajono verslininkai sutaria su rajono vadovais? – klausiu.

– Gerai, – sako Audronė Budreckienė. – Asociacija visada randa bendrą kalbą su savivaldybės vadovybe, jaučia įsiklausymą į argumentuotus verslininkų prašymus. Antai  prieš porą metų mūsų prašymu Savivaldybė pasiekė, kad nebūtų uždarytas Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras. Kažin ar būtų įmanoma šiandien rajono verslininkams, ypač smulkiems, pabendrauti su  Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu ar Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentu Alvydu Stulpinu, jei ne Turizmo ir verslo informacijos centras. Vienas dalykas, kai verslininkai pavieniui į svečius kviečiasi žymius žmones į savo įmones, ir visai kas kita, kai tuos žmones  gali pakviesti  verslo bendruomenė į tam tikslui  skirtas patalpas, t.y. į Turizmo ir verslo informacijos centrą. Tuo pačiu reikia pasidžiaugti, kad  Turizmo ir verslo informacijos centrui ėmėsi vadovauti  Jurgita Bučinskienė, kuri per palyginti trumpą laiką subūrė darnų ir kūrybingą kolektyvą, sugebantį Joniškio rajone  išjudinti vietinį turizmą ir  vystyti daug kitų naudingų bei praktiškų veiklų. Grįžtant prie Savivaldybės, reikėtų pasakyti, kad smulkaus ir vidutinio verslo atstovus ji visada paremia vykstant į didžiausią Šiaulių regiono Verslo ir pasiekimų parodą, taip pat  skatina įmones vienkartinėmis išmokomis iš kaimo, smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programos įgyvendinant projektus ar panašiai.

 Pranas Raščius

www.manojoniskis.lt

]]>
3060 Fri, 03 November 2017 04:11:53
JoniskioTVIC Helovyną pasitinka taip... Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras joniškiečiams pasiūlė išradingą atrakciją, skirtą Helovyno šventei. Tamsiu paros metu eidamas pro šalį viename centro lange galėjai išvysti mistinius siaubo vaizdus. Praeiviai juos stebėjo ir fotografavo.

Video čia


]]>
3061 Wed, 01 November 2017 04:11:40
Apvaliojo stalo diskusija su Joniškio verslininkų asociacija ir Lietuvos pramoninkų konfederacija Pirmadienį, spalio 23 dieną, vyko apvaliojo stalo diskusija, dalyvaujant Šiaulių pramoninkų asociacijos Prezidentui A. Stulpinui, vykdančiajam direktoriui E.Anglickiui, Joniškio rajono savivaldybės administracijai, Joniškio verslininkų asociacijos nariams ir Joniškio verslo ir turizmo centru. Diskusijos tema „Ekonominė regionų specializacija - Šiaulių regiono siekis tapti lyderiu“. Diskusiją inicijavo Joniškio verslininkų asociacija.

 

]]>
3046 Wed, 25 October 2017 08:10:57
Nemokamas seminaras Š.m. spalio 17 d. (antradienį) Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre vyko informacinis seminaras „Neapmokestinamojo pajamų dydžio ir papildomo neapmokestinamojo pajamų dydžių taikymas. Mėnesinės pajamų mokesčio nuo A klasės pajamų deklaracijos FR0572 formos pildymo tvarka“, kuriame dalyvavo apie 40 verslo įmonių atstovų.

Lektorė – mokesčių informacijos departamento Švietimo ir konsultavimo skyriaus I poskyrio vyr. specialistė Laima Strakšienė.

Seminare taip pat dalyvavo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriaus draudėjų apskaitos, klientų informavimo, Registro duomenų tvarkymo bei sprendimų projektų dėl apdraustųjų asmenų duomenų tikslinimo teisingumo ir pagrįstumo kontrolės vyr. specialistė Marija Kučinskienė, kuri buvo pasiruošusi atsakyti į dalyvių papildomai užduotus klausimus..

Dalyviai sužinojo, kaip teisingai užpildyti mėnesinę A klasės išmokų deklaraciją (FR0572), teisingai apskaičiuoti ir pritaikyti neapmokestinamąjį pajamų dydį, papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį. Buvo pristatyti gyventojų pajamų mokestį išskaičiuojantiems asmenims aktualūs pakeitimai, įsigalioję nuo 2017-01-01, taip pat atsakyta į dalyvių aktualius klausimus.

Renginio vieta: Žemaičių g. 9, Joniškis (Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro konferencijų salė)

 

]]>
3012 Tue, 17 October 2017 04:10:13
Ruduo 2017 Spalio 15 d. Joniškio poilsio zonoje „Sidabra“ rinkosi bėgimo ir šiaurietiško ėjimo entuziastai, sudalyvauti šiaurietiško ėjimo ir bėgimo šventėje „Ruduo 2017“. Pirmą kartą surengtame tokio pobūdžio sportiniame renginyje susirinko dalyvauti nei daug, nei mažai, apie 100 dalyvių. Į šventę sudalyvauti atvyko labai gausi bėgikų delegacija iš Žagarės. Bėgimo distancijos buvo nuo 1 km. iki 10 km. Buvo distancija ir šiaurietiško ėjimo dalyviams – 2 km. Pirmieji trasą išbandė ėjikai, kurie įveikę 2 km. distanciją buvo apdovanoti medaliais ir prizais. Sekantys savo jėgas 1 km. distancijoje išbandė jauniausieji šventės dalyviai kartu su tėveliais, kurie po bėgimo taipogi buvo apdovanoti  medaliais ir vaisiais. 2 km. distancijoje 2003 m. gimimo ir jaunesnių berniukų grupėje pirmas finišavo Rokas Žukauskas, trasą įveikęs per (9:12), antras – Lukas Danilevičius (9:35), trečias – Julius Vaineikis (10:15), mergaičių grupėje pirmoji finišavo Rusnė Prokopenko (11:31), antra atbėgo Atlanta Venckutė (11.46), trečia – Skaistė Tautkutė (12:08). 2 km. distancijos 2002 m. gim. ir vyresniųjų grupėje dalyvavo mažiausiai dalyvių. Vaikinų grupėje bėgimo nugalėtoju tapo Rūtenis Zevertas (9:12), antras atbėgo Vilas Vorobjovas (9:13). Merginų grupėje pirmąją vietą užėmė Elvina Mikalauskaitė (11:58), antroji vieta atiteko Gabijai Žibaitytei, trečioji – Kotrynai Veikalaitei. 5 km. distanciją greičiausiai iš vaikinų – vyrų grupės įveikė Tomas Dalgė (24:35), antrasis atbėgo Tautvydas Dundulis (26:11), trečias – Aleksandras Mirančuk (27:27), merginų – moterų grupėje nepralenkiama buvo Adrija Prokopenko (29:35), antrąją vietą iškovojo Gintarė Misevičiūtė (31:38), trečioji vietą atiteko Rasai Kazimieraitienei (33:50). Na, o ilgiausioje 10 km. distancijoje vyrų grupėje nepralenkiamas buvo Justas Medišauskas, distanciją įveikęs per (43:06), antras atbėgo Martynas Cibulis (46:36), trečias – Ruslanas Prokopenko (49:06), moterų grupėje greičiausiai atbėgo ir 10 km. trasos antrąjį laiką parodė Aistė Labanauskaitė (43:16), antroji atbėgo Viltė Prokopenko (1:03:29). Po visų finišų dalyviai iškarto buvo apdovanojami Joniškio sporto centro įsteigtomis taurėmis ir medaliais, bei Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro įsteigtais sveikuoliškais prizais – egzotiniais vaisiais. Sveikiname visus dalyvius atvykusius sudalyvauti bėgimo šventėje. Sėkmės ateities startuose.

Video čia

]]>
3013 Mon, 16 October 2017 04:10:03
Pasaulis tavo lėkštėj Joniškyje netradiciškai paminėta
Pasaulinė turizmo diena

2017-10-05, paskelbė Dienos NAUJIENOS

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jurgita Bučinskienė ir jos vadovaujamas kolektyvas turėtų būti patenkinti sugalvota atrakcija, t.y. vakar Joniškyje šurmuliavusia  kulinarinių kelionių diena „Pasaulis Tavo Lėkštėje“. Na o geranoriškas aštuonių miesto maitinimo įmonių savininkų ir darbuotojų nusiteikimas kėlė joniškiečiams nuotaiką ir skaidrino lietingo rudens padangę.

Aštuoniose Joniškio maitinimo įstaigose lankytojams buvo siūlomi aštuonių šalių patiekalai. Vieni juos ragavo pirmąkart, kiti jau ir anksčiau buvo su tokiais skanėstais susidūrę. O štai specialios kainos tądien nė vieno nepaliko abejingu. Kur tai matyta, kad itališkas paukštienos suktinukas PC „Žilvinas“ kainuotų du eurus dvidešimt centų. Kasdieniniame meniu čia šio patiekalo nepamatysi, o banketinio varianto kaina – keturi eurai aštuoniasdešimt centų. Valgykloje „Pas Vitą“ ukrainietiškų barščių pilną porciją su ukrainietiška bulkute „Pampuška“ buvo galima nusipirkti už penkiasdešimt eurocentų.  

Joniškio maitinimo įstaigos šiai šventei ruošėsi iš anksto. Reikėjo ne tik patiekalą pagaminti, bet ir vienu kitu atstovaujamos šalies akcentu papuošti patalpas. Kavinėje-picerijoje „Lorena“ klientai ragavo kinietišką vištieną saldžiarūgščiame padaže, o nuotaiką jiems kėlė kiniete mergina persirengusi picerijos darbuotoja. Čia net indai buvo parinkti pagal kinietišką stilių. PC „Žilvinas“ lankytojus foje pasitiko iš balionų sudėliota Italijos vėliava, aptarnavimo salėje visą dieną skambanti itališka muzika, padavėjos, pasirišusios Italų vėliavą simbolizuojančius raištelius. Bene daugiausia laiko pasiruošimui paaukojo valgyklos „Pas Vitą“ savininkė Vita Karūžnienė. Moteris sako, kad užtruko mėnesį, kol išsiaiškino nacionalinius ukrainiečių patiekalus, o paskui juos pagamino. Užtat lankytojų čia laukė ne tik ukrainietiški barščiai, bet ir gausybė kitų šios šalies valgių – sotusis ukrainietiškas kepsnys, kepta karka su troškintais kopūstais ir spirgučiais, ir t.t. Viskas pagaminta pagal ukrainietišką receptūrą, – sako Vita Karūžnienė. Ypač joniškiečiams patiko ukrainietiškos bulkutės, „Pampuškomis“ vadinamos. Ne vienas jomis smaguriavo su barščiais, prašė parduoti išsinešimui.

Beje, kulinarinės kelionės dieną kai kurios miesto kavinės sulaukė nemažai užsakymų su pristatymu. O ir klientų netrūko. Kai kur jų sulaukta du tris kartus daugiau nei įprastai.

UAB „Saned“ pagamintos ispaniškos paelijos paragavo apie 40 klientų.

„Laimingų žmonių“ valgykloje kai kurie joniškiečiai pradžioje į vengrišką guliašą žiūrėjo įtartinai. Tačiau netrukus jau ir nuolatiniai klientai valgė jį pasigardžiuodami. Tądien vengriško guliašo paragavo apie 40 čia apsilankiusių klientų.

Senjorės pasirinko pamėgtą maitinimo įstaigą –  PC „Žilvinas“ ir paragavo čia pagaminto itališko paukštienos suktinuko. Tądien šio patiekalo ragavo apie 30 joniškiečių. „Žilvino“ darbuotojai juokiasi, kad lankytojai pasigedo makaronų – valgio, kuris bene ryškiausiai pozicionuoja italus.

Kebabinėje „Pas Šarą“ įprastai lankosi aplinkinių įstaigų, įmonių darbuotojai, todėl  šios maitinimo įstaigos savininkai mielai sutiko dalyvauti akcijoje „Pasaulis Tavo Lėkštėje“. Lankytojų čia laukė turkiškas kebabas.

Kavinėje - picerijoje „Lorena“ lankytojai ne tik skanavo kinietišką vištieną saldžiarūgščiame padaže, bet ir gėrėjosi kinietės įvaizdį sukūrusia mergina. Patiekalo čia paragavo apie 30 joniškiečių ir miesto svečių.

Valgykloje „Pas Vitą“ buvo ne tik gausus ukrainietiškų valgių pasirinkimas, bet ir stalas bei darbuotojų apranga papuošti ukrainiečių vėliavos spalvomis. Vien ukrainietiškų barščių su „Pampuškomis“ čia parduota virš 200 porcijų.

Zap'o baras klientams siūlė amerikietišką dešrainį. Išskirtinio dėmesio dešrainis nesulaukė. Parduota jų apie 20. Galbūt koją pakišo gardžios čionykštės picos?

Kavinė „Fortūna“ tapo lietuviškų cepelinų „sostine“. Cepelinai su mėsa ir varške čia tądien kainavo 35 eurocentais pigiau ir suvalgyta jų čia dvigubai daugiau nei įprasta.

Šaltinis: www.manojoniskis.lt, Pranas Raščius

Nuotraukų autorius:Jonas Ivanauskas

]]>
2986 Fri, 06 October 2017 12:10:46
Kulinarinės kelionės prasideda Joniškyje... Minint Pasaulinę turizmo dieną, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro kolektyvas kartu su Joniškio maitinimo įstaigomis, tą progą kviečia paminėti netradiciškai.
Ar įmanoma per vieną dieną išragauti svajonių šalies virtuvės patiekalų? Išbandykime, leiskime skonio receptoriams šokti salsą, valsą ar "kepurinę".
Kurią šalį spalio 4-ąją pasirinksi Tu? O gal spėsi pakeliauti po visas pasaulio virtuves?
Nedvejok, Tavęs lauks nepakartojami nuotykiai, SPECIALIOS KAINOS, nauji skoniai ir potyriai. Startuojame spalio 4 dieną!


PAMATYK! ĮVERTINK! PAŽINK!
Laikas: 11:00 - 22:00
Vieta:    JAV/„Zap‘o“ baras
            Italija/ PC „Žilvinas“
            Lietuva/ Kavinė –baras „Fortūna“
            Vengrija/ „Laimingų žmonių“ valgykla
            Ispanija/ UAB „Saned“
            Kinija/ Kavinė-picerija „Lorena“
            Ukraina/ Valgykla „Pas Vitą“
            Turkija/ Kebabinė „Pas Šarą“

]]>
2974 Wed, 04 October 2017 22:10:45
Gidų kursai! Turime puikų pasiūlymą tiems, kas turi aukštąjį išsilavinimą ir nori realizuoti save kitoje veikloje, yra žingeidūs, pozityvūs ir mokosi visą gyvenimą.
Artėjant rudens-žiemos laikotarpiui, ilgėjant vakarams, kviečiame naudingai, įdomiai ir smagiai praleisti laiką – gidų kursuose!

pg

]]>
2903 Mon, 02 October 2017 00:10:00
Kryptis LIETUVA Vyriausybės kanceliarija skelbia apdovanojimus Kryptis LIETUVA ir kviečia visuomenę teikti iniciatyvas, kuriomis užsienio lietuviai skatinami sugrįžti ir dirbti Lietuvoje arba jiems padeda lengviau integruotis sugrįžus po daugelio metų, praleistų svetur.

Iniciatyvas ir idėjas kviečiame visuomenę registruoti interneto svetainės www.lietuva.lt skiltyse „Registruok iniciatyvą“ arba „Pasiūlyk idėją“ iki 2017 m. spalio 1 d. 

„Kryptis Lietuva“ geriausios iniciatyvos ir idėjos bus apdovanotos šių metų spalio 30 d. vyksiančio Pasaulio diasporos forumo metu.

Plačiau apie apdovanojimus: http://www.lietuva.lt/100/lt/kryptis-lietuva 

]]>
2852 Sun, 01 October 2017 00:10:00
Kleckų šventė 2017 Šventės organizatoriai kviečia visus į tradicinę "Kleckų šventę".
"Kleckai lietuviškam stalui gėdos nedaro!" 

KS

]]>
2904 Sat, 02 September 2017 13:09:00
Joniškyje – filmo apie grupę „The Rolling Stones“ nemokamas seansas „Kino pavasario“ žiūrovų geriausiai įvertintus filmus nemokamai rodantis edukacinis projektas „Kino karavanas“ atvyksta į Joniškį. Rugpjūčio 23 d., 21.30 val., miesto lauko estradoje bus galima išvysti energingą kelio filmą–koncertą „The Rolling Stones“ turas po Lotynų Ameriką“.

Turbūt pasaulyje liko mažai valstybių, kuriose nebūtų koncertavę „The Rolling Stones“. Iki praėjusių metų pavasario Kuba buvo viena jų. „The Rolling Stones“ turas po Lotynų Ameriką“ – tai neįprastas kelio filmas apie rokenrolą ir grupės turą po Lotynų Ameriką. Viską turi vainikuoti istorinis koncertas Havanoje – Kubos mastais tai beprecedentis įvykis. Filme supažindinama su „The Rolling Stones“ fanais nuo Santjago iki Buenos Airių. Jiems rokenrolas – tarsi religija.

„Tai ne tik filmas-koncertas. Jame labai svarbi ir politinė žinutė: rokenrolas Lotynų Amerikos žmonėms buvo lyg protestas prieš sistemą, kaip kadaise mums „Antis“, – filmą komentuoja „Kino pavasario“ meno vadovė Santa Lingevičiūtė.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=bAMXlTpWy68

Pasak projekto organizatoriaus Algirdo Ramaškos, vienas iš pagrindinių „Kino karavano“ tikslų – kuo daugiau Lietuvos žiūrovų supažindinti su geru europietišku kinu. „Didžiulio entuziazmo ir pagrindinio partnerio „ŽEMAITIJOS – ilgaamžės tradicijos“ bei išmaniojo partnerio „Telia“ dėka geras kinas sklinda po šalį. Važiuojame rodyti filmų ten, kur žinome, kad mūsų laukia labiausiai“, – 2017 m. projekto turu džiaugėsi A. Ramaška.

Praėjusių metų „Kino karavano“ kelionė buvo itin sėkminga – įvyko 50 nemokamų seansų, kuriuose apsilankė virš 10 tūkst. žmonių. Šiemet projekto maršrute – 31 miestas, kur planuojama surengti 60 seansų. 

Apie „Kino karavaną“

Ketvirtą kartą organizuojamą „Kino karavaną“ judėti į priekį skatina noras kokybišką, autorinį kiną padaryti lengvai prieinamą kuo platesnei, įvairaus amžiaus auditorijai, skirtingiems socialiniams sluoksniams. Supažindinant Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus su naujausiais pripažintų kino menininkų darbais, turtinamas kultūrinis Lietuvos regionų gyvenimas ir mažinama jų socialinė atskirtis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

kp

]]>
2869 Wed, 23 August 2017 00:08:00
Joniškio kraštas - televizijos laidose Šį turizmo sezoną Joniškio krašte apsilankė Lietuvos Ryto televizijos reporteris Domas Burkauskas su laida Keliauk su reporteriu. Kas aplankyta, su kuo susipažinta, lydint Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro atstovams, galėsite pamatyti šio mėnesio rodomose rubrikose!

Rugpjūčio 7 d. (pirmadienis) - Gasčiūnų kaimo bendruomenė ir Jakiškių dvaras.
Laidą galite peržiūrėti ČIA.

Rugpjūčio 10 d. (ketvirtadienis) Žagarės Naryškino dvaras, Žagarės kaliausių fabrikėlis, Pelkių laumė ir Mūšos Tyrelio pažintinis takas;

Rugpjūčio 24 d. (ketvirtadienis) Joniškio Sinagogų kompleksas, Joniškio krepšinio muziejus, Audruvio žvėrienos patiekalai.

Lietuvos Ryto Televizija, 18 val., Keliauk su Reporteriu. 

Kiti laidų įrašai bus įkelti joms pasirodžius eteryje.

]]>
2868 Wed, 09 August 2017 09:08:34
Atviras Lietuvos konkūrų čempionatas 2017

Varžybų pradžia visomis dienomis 8 val. Laukiame dalyvių net tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimininių valstybių - Latvijos, Estijos, Rusijos. 

Džiaugiamės galėdami Jus pakviesti į Atvirą Lietuvos konkūrų čempionatą, kuris vyks šių metų rugpjūčio 4 — 6 dienomis Joniškio rajone, Ziniūnų kaime!

Siūlome Jums unikalią galimybę pasigerėti azartišku reginiu vienoje geriausių jojimo sporto bazių Lietuvoje “Audruvis”! 

ATVIRO LIETUVOS KONKŪRŲ ČEMPIONATO UŽSKAITOS:

 • 4 METŲ ŽIRGAI 
 • 5 METŲ ŽIRGAI 
 • 6 METŲ ŽIRGAI 
 • JAUNUČIAI 
 • JAUNIAI 
 • JAUNIMAS 
 • RAITELIAI JOJANTYS SUAUGUSIAIS ŽIRGAIS

 

kc

Sporto klube “Audruvis” Jūsų laukia:

 • Didžiausia naujai įrengta lauko aikštė Baltijos šalyse – puikos salygos tiek žiūrovams, tiek žirgams;
 • Jaukus, šiuolaikiškas 3 žvaigždučių viešbutis;
 • Restoranas, kuriame galite paragauti ekologiškų elnienos, fazanienos, žuvies patiekalų;
 • Poilsis prie tvenkinio su romantišku tilteliu;
 • Medžioklės trofėjų muziejus;
 • Auginami taurieji elniai, muflonai, fazanai, nutrijos ir avys;
 • Žvejyba, iškyla karieta ir tt.
]]>
2846 Fri, 04 August 2017 00:08:00
Liepa buvo turtinga turistais Liepos mėnuo Joniškio kraštui iš ties kupinas įvykių. Vienas po kito ėjo net du didžiausi Joniškyje ir jo apylinkėse vykstantys rengniai – Joniškio miesto dienos šventė ir Žagarės vyšnių festivalis. Šiais metais juose dalyvavo ir Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras, kuriam šis mėnuo, statistiškai rekordinis turistų srautu per visą turizmo sezoną.

            Liepos antrą savaitgalį, Joniškyje nuvilnijo miesto šventė „Vien tik RETRO“. Šia tematika puošėsi ir miestas, kuris patraukė ne tik vietinių akį, bet ir turistų, kurių nuo turizmo sezono pradžios Joniškio TVIC susilaukėme daugiau nei 500. Taip pat Joniškio gimtadienyje dalyvavo ir užsienio delegacijos, Joniškio rajono savivaldybės svečiai iš Võru (Estija), Konin (Lenkija), Vimmerby (Švedija), Auce (Latvija), Dobele (Latvija), Jelgava (Latvija), Tervete (Latvija), Ungeni (Moldova), Kapyl (Baltarusija), Novoselitsa (Ukraina). Netrūko ir buvusių joniškiečių, grįžusių aplankyti savo gimtojo miesto per šią gražią šventę.

            Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras šiemet miesto šventę sutiko gerokai atsinaujinęs su būriu besišypsančių, motyvuotų ir savo kraštą mylinčių savanorių. Mugės metu ir po jos teikė informaciją kiekvienam susidomėjusiam apie Joniškio lankytinas vietas bei siūlė įsigyti naujų, su Joniškio atributika suvenyrų, bei būtent miesto šventės proga išleistų atvirlaiškių retro tema.

            Liepos mėn. 14-16 dienomis Žagarė triukšmingai sutiko Žagarės Vyšnių festivalį, šiemet skirtą Žagarės regioninio parko 25-mečiui paminėti. Netrūko garsių atlikėjų ir jų siautulingų pasirodymų, o tradicinėje mugėje - vietinių amatininkų. Žagarės Vyšnių festivalyje pirmą kartą dalyvavo ir Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras. Su savanorių pagalba Žagarės dvare festivalio lankytojus kvietė nepamiršti ir Joniškio miesto bei jo apylinkių, aplankyti žymiausius Joniškio objektus, įsigyti suvenyrų su rajono bei festivalio atributika.

            Žagarės vyšnių festivalio metu Joniškio TVIC vietinio turizmo klausimu konsultavo virš 1000 žmonių.

            Be viso festivalių šurmulio Joniškio TVIC sulaukė nemažo lankytojų antplūdžio. Statistiką ypač pagyvino sprendimas dirbti šeštadieniais, kuomet didžiausias keliavimo bumas. Per visą turizmo sezoną pastebėta kad būtent šeštadienį vidutiniškai aptarnaujama per 10-15 žmonių įvairiais vietinio ir išvykstamojo turizmo klausimais. O šiandieną, nuo turizmo sezono pradžios, turizmo statistikoje turime virš 2500 lankytojų.

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro
turizmo specialistas Vilius Zubrevičius.

]]>
2858 Mon, 31 July 2017 00:07:00
Žagarės vyšnių festivalis Tradicinis, triukšmingas, įvairiaspalvis, pakvipęs vyšnių uogų aromatu Žagarės vyšnių festivalis kasmet papuošia ir garsina Žagarę ir visą Joniškio kraštą. Šviesus, pozityvus susibūrimas, į kurį susirenka visa Lietuva, kaimyninė Latvija ir dar daug svečių iš kitų užsienio šalių, dovanoja savo gerbėjams džiugią nuotaiką, daug puikių emocijų ir gražių akimirkų. Festivalis su vyšnių simboliu neša pasauliui žinią, kad mes atsakingai puoselėjame savo krašto tradicijas, nepasiduodame istorinėms negandoms ir skersvėjams.

Šiais, 2017 m., Žagarės vyšnių festivalis vyks liepos 14-16 dienomis. Vyšnių turgus, įvairios sportinės varžybos, kaliausės, koncertinė programa – neatsiejami Žagarės vyšnių festivalio akcentai, džiuginsiantys jo dalyvius ir šiemet.

Žagarės vyšnių festivalio pavadinimas šiemet yra „25“ ir jis skirtas Žagarės regioninio parko 25-mečiui.

Daugiau informacijos apie festivalį: 

"Žagarės vyšnių festivalis"

Prisijunkite prie renginio Facebook'e

FESTIVALIO PROGRAMA

zvf

]]>
2834 Fri, 14 July 2017 00:07:00
Joniškio miesto dienos šventė 2017 "Vien tik RETRO" jms

]]>
2778 Thu, 06 July 2017 00:07:00
Vasariškos muzikos vakaras sielai muzika

]]>
2779 Sat, 17 June 2017 18:06:00
"Amatų diena" ad

 

]]>
2760 Sat, 17 June 2017 11:06:00
Joniškiečiai Joniškiui!

]]>
2781 Mon, 12 June 2017 01:06:35
"Sportuok jaunime visos Lietuvos..." fp

kp

]]>
2774 Sat, 10 June 2017 08:06:00
Turizmo sezono atidarymas! Gegužės 27 dieną kviečiame atidaryti turizmo sezoną! 
Ateik į nemokamas ekskursijas! Išgirsi “kietų” pasakojimų ape Joniškio krašto kultūrą ir istoriją (Joniškio istorijos ir kultūros muziejus), aplankysi vienintelį Lietuvoje esantį Joniškio Krepšinio muziejų. Vėliau pasirinkta transporto priemone keliausime į Žagarę. Ten tavęs lauks Žagarės regionis parkas su nemokama ekskursija po Žagarę.
Daugiau informacijos Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre, Žemaičių g. 9, Joniškis; tel. 8 426 52388 arba el. p. vilius@jvic.lt.

tsa

]]>
2734 Sat, 27 May 2017 10:05:00
„Atviros dienos kaime“ Pirmą kartą mūsų šalyje vykstančioje akcijoje dalyvauja daugiau nei 70 Lietuvos kaimo turizmo sodybų ir ūkių. Lietuvos kaimo turizmo asociacija šią akciją rengia kartu su Latvijos kaimo turizmo asociacija „Lauku celotajs“ abejose valstybėse vienu metu, ragindami mieste gyvenančius žmones aplankyti kaimą. Minėta akcija vyks gegužės 27–28 d. dienomis. Abejose valstybėse net 180 kaimo turizmo sodybų, ūkių, kultūros namų ir lankytojų centrų šeimininkų, amatininkų ir bendruomenių atvers duris miestiečiams. Lankytojai bus kviečiami pasimėgauti kaimo siūlomomis pramogomis bei veiklomis, įsigyti jų užaugintų bei pagamintų produktų ar tiesiog sužinoti apie galimybes atostogauti kaime.
Akcijoje dalyvauja daug apgyvendinimo paslaugas siūlančių kaimo turizmo sodybų, kurios po įspūdingos ir pažinimo džiaugsmo kupinos dienos pasiūlys Jums ramų miegą su ypatinga nuolaida. 
Visus lankomus ūkius ir sodybas rasite http://www.atostogoskaime.lt/akcijos-dalyviai. Čia pateikti išsamūs ūkių ir sodybų akcijos pasiūlymai, apsilankymo laikai ir kontaktinė informacija. Akcijos žemėlapis padės Jums suplanuoti kuo patogesnį maršrutą dienai ar net dviem po daugelį ūkių ir sodybų ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje. Spausdintą akcijos žemėlapį nuo gegužės 17 d. bus galimybė nemokamai pasiimti Lietuvos kaimo turizmo asociacijos biure ir "Circle K" degalinėse visoje Lietuvoje.
Svarbu prieš vykstant į ūkį ar sodybą paskambinti šeimininkui ir pranešti apie atvykimą. Sekite Facebook profilį atostogoskaime.lt ir sužinokite visus įdomiausius ir patraukliausius akcijos pasiūlymus bei naujienas.
Gražaus saulėto vasariško savaitgalio ir iki susitikimo Lietuvos kaime!

atostogos kaime

Atostogos kaime informacija.

]]>
2733 Sat, 27 May 2017 00:05:00
Priimki Šv. Jokūbo kelio iššūkį! Keliaukim prasmingai. “Kelias – tai judėjimas, fizinė tvermė, prasmės paieškos. Galiausiai kelias – pažinimas, kad ir kaip atsainiai juo žingsniuoji… O gal bėgi… O gal tik sėdi šalikelėje ir stebi… Visgi šiais visuotinės skubos ir patogumų laikais per kalnus, klonius, pievas, kaimelius ir miškus vingiuojantis keliukas, kuriuo pėsčiomis keliauja piligrimai – užburiantis reiškinys.“ Tačiau visai nebūtina iškarto išdrįsti sekti pirmųjų piligrimų keliais į pačią Santiago de Compostelą tolimojoje Ispanijoje. Šiandien Šv. Jokūbo kelio iššūkį Tu esi kviečiamas priimti čia, vos iš pavasarinių šalnų išsivadavusioje ir jau šviežia gyvybe spurdančioje, netrukus gegužio žiedais pakvipsiančioje Lietuvoje. Susidomėjai?

Taigi jau antrus metus iš eilės, gegužės mėnesį, visus jaunus žmones – vyresniųjų klasių mokinius ir gimnazistus, kolegijų ir universitetų studentus, dirbantį ir nedirbantį jaunimą iki 30 metų amžiaus – Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija kviečia jungtis į jaunimo estafetes pėsčiomis, dviračiais ar net autobusais, bei tapti Šv. Jokūbo kelių Lietuvoje ambasadoriais. Laukiami visi mylintys savo Tėvynę, norintys ją geriau pažinti ir suprasti, tikri XXI a. europiečiai, kurie remia vieningos Europos idėją, stiprios Lietuvos stiprioje Europos Sąjungoje siekį.

Šios jaunimo akcijos tikslas – atrasti Šv. Jokūbo kelius savoje ir kaimyninėse savivaldybėse, aplankyti keliuose esančias šventoves, kultūros paveldo, istorijos objektus. Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetės dalyviai lydimi organizatorių ne tik dviračiais arba pėsčiomis įveiks po kelias dešimtis kilometrų, bet ir Šv. Jokūbo kelio ženklu, naudojamu visoje Europoje, žymės Šv. Jokūbo kelius, juose esančias lankytinus objektus, maitinimo ir nakvynės vietas, švietimo ir visuomenines įstaigas, privačius namus. Kiekvienas estafetės dalyvis, įveikęs bent vieną etapą, gaus Šv. Jokūbo kelio ambasadoriaus sertifikatą. O jei liksite tik sėdėti šalikelėje ir stebėti, ambasadorius atpažinsite pagal Šv. Jokūbo kelio – Camino de Santiago – arba Šv. apaštalo Jokūbo ženklus ant žygio dalyvių marškinėlių, kepurėlių, vėliavėlių. „Tikėjimas, kalnus gali pajudinti”, tad verčiau eikime, keliaukime drąsiai su Šv. Jokūbo šviesa, pildykime savo gyvenimus dvasingais iššūkiais, įprasminkime kasdienybę atradimų kupiname kelyje.

Gegužės 26 d. (penktadienį) 15 val. Joniškio rajono savivaldybė kviečia visus, neabejingus aktyviam laisvalaikiui, pažaboti vėją ir leistis į dviratininkų žygį. Maršrutas: Senoji Žagarės bažnyčia – Juodeikių kaimas. Dalyvių registracija: VšĮ ,,Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras“, tel. 8 4 26 52388, el. p. vilius@jvic.lt arba el. p. marius.dyglys@gmail.com, tel. 8 617 17515. Registracija vyks iki gegužės 15 d.

Šv. Jokūbo kelio šviesa informacija.

]]>
2721 Fri, 26 May 2017 00:05:00
Kvietė kovoti su šešėliu Tradicinė kasmetinė pilietinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ šiemet pakvietė miestų ir miestelių gyventojus atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos daromą žalą mūsų valstybei ir asmeniškai kiekvienam jos gyventojui.
Prie kasmetinės pilietinės akcijos prisijungė ir Joniškio rajono savivaldybė, padedant Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro kolektyvu ir Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Joniškio poskyrio specialistams.
Gegužės 18 d. mieste buvo dalijama akcijos organizatorių – skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ ir asociacijos „Investors‘ Forum“ parengti informatyvūs lankstinukai. Akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“  Joniškyje organizatoriai ne tik dalijo lankstinukus, bet taip pat bendravo su gyventojais apie šešėlinės ekonomikos žalą valstybei, ir patiems piliečiams.

Daugiau informacijos:
http://www.baltojibanga.lt/sioje-salyje-nera-vietos-seseliui-2017.html

]]>
2731 Sun, 21 May 2017 00:05:00
Kviečiame dalyvauti „Muziejų nakties“ renginiuose! Šiais metais muziejų naktis Joniškyje – truputį hipiška, pilna muzikos, vaizdų, įvairių garsų, spalvų ir kvapų. Ši muziejų naktis - kelionė į praeitį, į save, į nepažintas eksperimentines plotmes. Atvyk! Pasinerk į muziejų naktį!

Naktis

]]>
2689 Fri, 19 May 2017 14:05:00
Populiariausios radijo stotys Lietuvoje ragina vietinius turistus pasukti iš kelio  

Koks yra „Paskenduolių sriubos“ arba „Atominės bobučių košės“ skonis? Kokia upė garsėja vėžiais? Kokioje šventėje atgimsta riterių turnyras ir galima išbandyti ginklanešio darbą? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus, prizai ir įkvepiančios kelionių po Lietuvą idėjos – šią savaitę radijo stotyse startavusiame Turizmo departamento inicijuotame atradimų projekte “Lietuva. O čia ar buvai?“.

Radijo kampanija truks tris savaites trijose radijo stotyse: „M-1“, „M-1 Plius“ ir „Lietus“. Kiekvienoje jų kasdien – penkios laidos-žaidimai, skirti pristatyti skirtingus šalies regionus. Prisiskambinusiems į studiją dalyviams leidžiama pasirinkti, į kokios temos klausimą jie nori atsakyti, pavyzdžiui, parkai, renginiai ar gastronominis turizmas. Teisingai atsakiusiems – prizas, o visiems klausytojams – kelionių po Lietuvą idėjų pluoštas.

 „Kartais tam, kad išsiruoštum į kelionę Lietuvoje tereikia visai nedaug – uždegančios idėjos, negirdėtos informacijos, netikėtų faktų. Radijo intarpus skiriame visiems, ieškantiems naujų potyrių ir išgyvenimų. Juk tik žemėlapyje Lietuva atrodo maža, bet keliautojams ji – didžiulė ir įvairi. Siūlome nebijoti pasukti iš kelio ir pažinti savo spalvingą kraštą, nes Lietuva – tokia įdomi ir netikėta!,“ – entuziastingai keliauti po Lietuvą kviečia laikinai einanti Turizmo departamento vadovės pareigas Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Pasak jos, pernai vykdyta radijo kampanija buvo labai veiksminga, todėl šiemet ji vėl tęsiama būtent prieš turizmo sezono pradžią.

Radijo laidas galima perklausyti ir internete http://www.m-1.fm/lietuva/.

Vietinio turizmo augimo fenomenas: pernai po Lietuvą bent su viena nakvyne keliavo 1,26 mln. gyventojų, t.y. dešimtadaliu daugiau nei 2015 m. Vietinis turizmas sudaro pusę visos Lietuvos turizmo rinkos.

VTD informacija

]]>
2716 Tue, 16 May 2017 00:05:00
Kur ŠEIMA nugalėtoja Šeimos dienos paminėjimui Šiaulių apskrityje 2017 m. mažąja Lietuvos kultūros sostine paskelbta asociacija "Gasčiūnų kaimo bendruomenė" kviečia visas šeimas su vaikais, draugais ir kaimynais kartu aktyviai praleisti šeštadienį. Susirinkusiųjų laukia smagios varžytuvės, dainos, šokiai, linksmos pramogos ir pavasarinis piknikas, kurio metu draugiškai bendrausime ir apdovanosime išradingiausias ir aktyviausias šeimas. Iki susitikimo šeštadienį, gegužės 13 d. nuo 13 val. Gasčiūnuose (Joniškio r.) - Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje 2017.

skelbimas

]]>
2690 Sat, 13 May 2017 13:05:00
Naujasis DK: kaip pasirengti naujųjų nuostatų taikymui Seminaro metu bus apžvelgiamos bendrosios naujojo Darbo kodekso nuostatos, nauji principai ir jų įgyvendinimas, darbo sutarčių institutas. Ypatingas dėmesys skiriamas pakeitimams, padarytiems po Darbo kodekso papildomo svarstymo. Detaliai analizuojamos darbdavio pareigos ir teisės kolektyviniuose darbo santykiuose: nauja darbo tarybų steigimo tvarka, jų santykis su profesinėmis sąjungomis, darbdavio ir darbo tarybų bendradarbiavimo tvarka, informavimo ir konsultavimosi procedūra.
Seminaro metu bus pateikiami praktiniai pavyzdžiai, susiję su darbo santykių reguliavimu darbovietėje, pateikiamos rekomendacijos vidaus teisės aktams.
Seminarą veda, didelę praktinio teisinio darbo patirtį turinti advokatė,
Vilniaus universiteto Teisės fakulteto lektorė, dr. Vida Petrylaitė, dalyvavusi naujojo „Socialinio modelio" kūrimo grupėje.

Kaina 59 Eur. 
Joniškio verslininkų asociacijos nariams 56 Eur. 
Seminaro trukmė 8 ak.val.
Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre, Žemaičių g. 9, Joniškis. 
Registracija tel. 8 426 52388, el.paštu: vilius@jvic.lt

dk

]]>
2633 Mon, 08 May 2017 10:05:00
"Metų kaleidoskopas" Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre veikia Joniškio Algimanto Rudonikio meno mokyklos mokinių paroda „Metų kaleidoskopas“. Parodos kuratorė mokytoja ekspertė Vida Žukienė. Kviečiame apsilankyti!

paroda

]]>
2706 Fri, 05 May 2017 00:05:00
Kviečiame skirti 2% nuo GPM Bičiuliai ir bendraminčiai, kviečiame skirti 2 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio mūsų centrui. Vertiname Jūsų geranoriškumą ir dėkojame, kad esate su mumis! Tik Jūsų aktyvus palaikymas ir parama padės įgyvendinti bendrus mūsų siekius!

VšĮ "Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras"

 

GPM

]]>
2632 Mon, 01 May 2017 00:05:00
Kviečiame keliauti į Plungę! Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras balandžio 29 d. kviečia keliauti į Plungę! Ten aplankysite vienintelį Europoje Šaltojo karo muziejų, energetinių labirintų ir geometrinių figurų parką su edukacija. Ekskursijos kaina asmeniui – 25 Eur (įskaičiuota: kelionė autobusu, gido paslaugos, mokami objektai).

Registracija iki balandžio 24 d. tel. (8426) 52388. Keliauti smagu!

plunge

]]>
2634 Sat, 29 April 2017 08:04:00
Forume aptartos Šiaulių regiono turizmo aktualijos Pirmą kartą Šiauliuose rengiamame Šiaulių krašto turizmo forume buvo aptarti Šiaulių kraštui keliami turizmo iššūkiai. Forume dalyvavo didelis būrys turizmo paslaugų teikėjų, apgyvendinimo ir maitinimo įstaigų atstovų, politikų bei besidominčių turizmu Šiaulių krašte.
„Ne paslaptis, kad Šiaulių kraštas susiduria su sezoniškumo problema, todėl labai svarbu skatinti viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą, didinant turizmo sferos konkurencingumą ir bendro naudojimo ekonomiką Šiaulių krašto turizmo srityje“, – įsitikinusi Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė.

Forume buvo keliami klausimai:

Kodėl turizmas yra viena svarbiausių regiono ir miesto ūkio šakų?
Su kokiais iššūkiais susiduria maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų teikėjai?
Koks yra Šiaulių regiono dalykinio turizmo potencialas?
Ar reikalingi bendri Šiaulių regiono turizmo rinkodaros darbai?

Susirinkusius pasveikino LR Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius. Jis buvo nustebęs gerais Šiaulių krašto turizmo sektoriaus darbo rezultatais. Ministras pažadėjo skirti paramą elektroninei turizmo sklaidai Šiaulių regione.

Forume bus pristatyti ne tik turizmo rezultatai Šiaulių krašte, bet ir vyko aktyvios diskusijos. Savo pasiekimais, planais bei įžvalgomis dalinosi turizmo sektoriaus, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos atstovai bei verslininkai. Pirmą kartą didelis dėmesys bus skiriamas konferencinio turizmo galimybėms Šiaulių krašte.

LR Ūkio ministerijos Turizmo politikos skyriaus vyr. specialistė Eglė Kudzmanienė pristatė savo pranešimą „Pasaulis atsigrežia į regionus“, kuriame gvildeno regionų turizmo vystymo aktualijas.

Įdomių minčių pažėrė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė, Valstybinio turizmo departamento l. E. Direktoriaus pareigas Indrė Trakimaitė – Šeškuvienė.

Diskusijoje „Šiaulių regiono turizmo rinkodara: ar reikalingi bendri darbai? Kokie?“ savo pranešimą „Šiaulių rajono TVIC projektas – gyva reklama“ pristatė Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vadovė Kristina Steponavičienė ir Šiaulių rajono Turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė Lina Šukienė.

Forumo darbe dalyvavo ir Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis.

Informacijos šaltinis: Šiaulių rajono savivaldybė.

]]>
2636 Wed, 12 April 2017 10:04:00
Velykinė edukacija. Šv. Velykų proga, Gasčiūnų tradicinių amatų centras kviečia į edukacinį užsiėmimą Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre. Maloniai kviečiame registruotis ir Šv. Velykas sutikti spalvingai!


Velykinė edukacija

]]>
2554 Thu, 06 April 2017 17:04:00
Skelbiamas konkursas Gandrinių dienos proga  

Gasčiūnų tradicinių amatų centras 1-4 klasių moksleivius kviečia dalyvauti piešinių konkurse Gandrinių dienos proga. 

 Renginio nuostatai.

Konkursas

 

]]>
2551 Wed, 22 March 2017 00:03:00
Mūšos tyrelio pažintinio tako 2 metų gimtadieniui paminėti – orientacinės varžybos  

Š.m. kovo 13 d. paminėtas Mūšos tyrelio pažintinio tako dviejų metų gimtadienis. Gimtadienio proga Žagarės regioninio parko direkcija kartu su Mūšos tyrelio pelkės laume kvietė sudalyvauti orientacinėse varžybose „Nemesk tako dėl Laumės išdaigų“. 

Mūšos tyrelio pažintinis takas atidarytas 2015 m. kovo 13 d. ir yra ilgiausias pelkėje lentų takas, įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Lentų tako ilgis 3605,87 m., bendras tako ilgis į vieną pusę 4480 m, o norint pereiti visą taką, reikia nueiti daugiau nei 8 km. Mūšos tyrelio pažintinis takas įrengtas išskirtinėje vertingoje gamtinėje teritorijoje – Mūšos tyrelio telmologiniame draustinyje, kuris įtrauktas į regioninį parką kaip „sala“ - be tiesioginės jungties su likusia parko teritorija. Šis išskirtinis Šiaurės Lietuvos gamtinis kompleksas susideda iš aukštapelkės, tarpinio tipo pelkės, žemapelkės, durpynų ir šlapių miškų. Pelkės pietinėje dalyje prasideda Mūšos ir Juodupio upės, rytinėje dalyje telkšo natūralus Miknaičių ežeras ir daug mažų ežerėlių. Draustinis įtrauktas į NATURA 2000 tinklo BAST ir PAST teritorijų sąrašą.

            Orientacinių varžybų „Nemesk tako dėl Laumės išdaigų“ tikslas - populiarinti Mūšos tyrelio pažintinį taką įtraukiant įvairaus amžiaus žmonių grupes, skatinti visuomenę domėtis Mūšos tyrelio telmologinio draustinio gamtiniu kompleksu ir jame esančiais objektais, sudaryti sąlygas užsiimti fizine veikla Mūšos tyrelio pažintiniame take. Varžybose dalyvavo 3 komandos: Juodeikių-Gaižaičių jungtinės komandos „Miško vilkai“ ir „Pavasaris“ bei Gataučių M. Katiliūtės mokyklos komanda „Be stabdžių“. Mūšos tyrelio pelkės laumei paaiškinus varžybų taisykles komandos išsitraukė užduotis ir gavo žymėjimų lapus. Kiekviena komanda turėjo aplankyti 10 užuominomis aprašytų punktų. Radus objektą, aplink jį reikėjo ieškoti ir skirtingų spalvų rašymo priemonių, su kuriomis reikėjo pasižymėti aplankytų vietų lape. Objektai parinkti patys įvairiausi: nuo gamtos ir kultūros paveldo objektų, tokių kaip Tyrelio akmuo ir partizanų stovyklavietė, iki netikėtų ir paslaptingų pelkės vietų, tokių kaip mitinių būtybių (laumių, raganų, mirusiųjų dvaselių) buveinė, laumių grožio procedūrų vieta ar tiesiog „turistų salionas“. Užduotims atlikti komandoms buvo skirtos 2 val.   Varžybų laimėtojai buvo nustatomi pagal sėkmingą trasos įveikimą ir trumpiausią sugaištą laiką. Greičiausiai užduotis atliko komanda „Miško vilkai“, užtrukę tik kiek daugiau nei 1,5 val. Antroji vieta atiteko Gataučių M. Katiliūtės moksleivių komandai „Be stabdžių“, trečioji – komandai „Pavasaris“. Dalyviams įteikti Žagarės regioninio parko direktoriaus pasirašyti ir Mūšos tyrelio pelkės laumės užantspauduoti padėkos raštai bei atminimo dovanėlės.

            Nuoširdžiai dėkojame visiems orientacinių varžybų „Nemesk tako dėl Laumės išdaigų“ dalyviams už smagų pusdienį gamtoje ir gerą nuotaiką.

Žagarės regioninio parko direkcijos rekreacijos vadybininkė

Modesta Bielskienė

]]>
2540 Mon, 13 March 2017 13:03:00
Aktyvus Pardavimas Š.m. kovo 13 d. 10 val Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre vyks konsultacinis seminaras „Aktyvus pardavimas“.  Seminarą ves 20 metų patirtį turintis treneris Darius Čibonis.

Registruotis tel. 8-426 51636, mob. 8-646-25983 arba el. paštu vic@jvic.lt

www.cibonis.lt

]]>
2513 Mon, 13 March 2017 10:03:00
CAPITALIA Š.m. vasario 28 d. 13 val Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre vyks seminaras apie alternyvius verslo finansavimo šaltinius Lietuvoje.  Seminarą ves CAPITALIA vadovas Lietuvoje Gintaras Matuzas. Registruotis tel. 8-426 51636,  arba el. paštu simona@jvic.lt

 

]]>
2514 Tue, 28 February 2017 13:02:00
Darbų saugos mokymai Š.m. vasario 21 d. 10 val Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre vyks mokymai, kuriuos išklausius ir išlaikius egzaminą bus išduoti pažymėjimai. Registruotis tel. 8-426 51636, arba el. paštu simona@jvic.lt

]]>
2515 Tue, 21 February 2017 10:02:00
Edukacija "Pasigamink Užgavėnių kaukę"  

 

 

 

 

 

 

 

]]>
2488 Mon, 20 February 2017 17:02:00
Edukacinis užsiėmimas Š.m. vasario 20 d. 17 val Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre vyks edukacinis užsiėmimas Užsiėmimą praves Gasčiūnų tradicinių amatų centras. Registruotis tel. 8-426 51636, mob. 8-646-25983 arba el. paštu simona@jvic.lt

]]>
2512 Mon, 20 February 2017 17:02:00