Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras http://jvic.lt.home.creation.lt/rss Nemokamas seminaras Š.m. spalio 17 d. (antradienį) Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre vyko informacinis seminaras „Neapmokestinamojo pajamų dydžio ir papildomo neapmokestinamojo pajamų dydžių taikymas. Mėnesinės pajamų mokesčio nuo A klasės pajamų deklaracijos FR0572 formos pildymo tvarka“, kuriame dalyvavo apie 40 verslo įmonių atstovų.

Lektorė – mokesčių informacijos departamento Švietimo ir konsultavimo skyriaus I poskyrio vyr. specialistė Laima Strakšienė.

Seminare taip pat dalyvavo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriaus draudėjų apskaitos, klientų informavimo, Registro duomenų tvarkymo bei sprendimų projektų dėl apdraustųjų asmenų duomenų tikslinimo teisingumo ir pagrįstumo kontrolės vyr. specialistė Marija Kučinskienė, kuri buvo pasiruošusi atsakyti į dalyvių papildomai užduotus klausimus..

Dalyviai sužinojo, kaip teisingai užpildyti mėnesinę A klasės išmokų deklaraciją (FR0572), teisingai apskaičiuoti ir pritaikyti neapmokestinamąjį pajamų dydį, papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį. Buvo pristatyti gyventojų pajamų mokestį išskaičiuojantiems asmenims aktualūs pakeitimai, įsigalioję nuo 2017-01-01, taip pat atsakyta į dalyvių aktualius klausimus.

Renginio vieta: Žemaičių g. 9, Joniškis (Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro konferencijų salė)

 

]]>
3012 Tue, 17 October 2017 04:10:13
Ruduo 2017 Spalio 15 d. Joniškio poilsio zonoje „Sidabra“ rinkosi bėgimo ir šiaurietiško ėjimo entuziastai, sudalyvauti šiaurietiško ėjimo ir bėgimo šventėje „Ruduo 2017“. Pirmą kartą surengtame tokio pobūdžio sportiniame renginyje susirinko dalyvauti nei daug, nei mažai, apie 100 dalyvių. Į šventę sudalyvauti atvyko labai gausi bėgikų delegacija iš Žagarės. Bėgimo distancijos buvo nuo 1 km. iki 10 km. Buvo distancija ir šiaurietiško ėjimo dalyviams – 2 km. Pirmieji trasą išbandė ėjikai, kurie įveikę 2 km. distanciją buvo apdovanoti medaliais ir prizais. Sekantys savo jėgas 1 km. distancijoje išbandė jauniausieji šventės dalyviai kartu su tėveliais, kurie po bėgimo taipogi buvo apdovanoti  medaliais ir vaisiais. 2 km. distancijoje 2003 m. gimimo ir jaunesnių berniukų grupėje pirmas finišavo Rokas Žukauskas, trasą įveikęs per (9:12), antras – Lukas Danilevičius (9:35), trečias – Julius Vaineikis (10:15), mergaičių grupėje pirmoji finišavo Rusnė Prokopenko (11:31), antra atbėgo Atlanta Venckutė (11.46), trečia – Skaistė Tautkutė (12:08). 2 km. distancijos 2002 m. gim. ir vyresniųjų grupėje dalyvavo mažiausiai dalyvių. Vaikinų grupėje bėgimo nugalėtoju tapo Rūtenis Zevertas (9:12), antras atbėgo Vilas Vorobjovas (9:13). Merginų grupėje pirmąją vietą užėmė Elvina Mikalauskaitė (11:58), antroji vieta atiteko Gabijai Žibaitytei, trečioji – Kotrynai Veikalaitei. 5 km. distanciją greičiausiai iš vaikinų – vyrų grupės įveikė Tomas Dalgė (24:35), antrasis atbėgo Tautvydas Dundulis (26:11), trečias – Aleksandras Mirančuk (27:27), merginų – moterų grupėje nepralenkiama buvo Adrija Prokopenko (29:35), antrąją vietą iškovojo Gintarė Misevičiūtė (31:38), trečioji vietą atiteko Rasai Kazimieraitienei (33:50). Na, o ilgiausioje 10 km. distancijoje vyrų grupėje nepralenkiamas buvo Justas Medišauskas, distanciją įveikęs per (43:06), antras atbėgo Martynas Cibulis (46:36), trečias – Ruslanas Prokopenko (49:06), moterų grupėje greičiausiai atbėgo ir 10 km. trasos antrąjį laiką parodė Aistė Labanauskaitė (43:16), antroji atbėgo Viltė Prokopenko (1:03:29). Po visų finišų dalyviai iškarto buvo apdovanojami Joniškio sporto centro įsteigtomis taurėmis ir medaliais, bei Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro įsteigtais sveikuoliškais prizais – egzotiniais vaisiais. Sveikiname visus dalyvius atvykusius sudalyvauti bėgimo šventėje. Sėkmės ateities startuose.

]]>
3013 Mon, 16 October 2017 04:10:03
Pasaulis tavo lėkštėj Joniškyje netradiciškai paminėta Pasaulinė turizmo diena

2017-10-05, paskelbė Dienos NAUJIENOS

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jurgita Bučinskienė ir jos vadovaujamas kolektyvas turėtų būti patenkinti sugalvota atrakcija, t.y. vakar Joniškyje šurmuliavusia  kulinarinių kelionių diena „Pasaulis Tavo Lėkštėje“. Na o geranoriškas aštuonių miesto maitinimo įmonių savininkų ir darbuotojų nusiteikimas kėlė joniškiečiams nuotaiką ir skaidrino lietingo rudens padangę.

Aštuoniose Joniškio maitinimo įstaigose lankytojams buvo siūlomi aštuonių šalių patiekalai. Vieni juos ragavo pirmąkart, kiti jau ir anksčiau buvo su tokiais skanėstais susidūrę. O štai specialios kainos tądien nė vieno nepaliko abejingu. Kur tai matyta, kad itališkas paukštienos suktinukas PC „Žilvinas“ kainuotų du eurus dvidešimt centų. Kasdieniniame meniu čia šio patiekalo nepamatysi, o banketinio varianto kaina – keturi eurai aštuoniasdešimt centų. Valgykloje „Pas Vitą“ ukrainietiškų barščių pilną porciją su ukrainietiška bulkute „Pampuška“ buvo galima nusipirkti už penkiasdešimt eurocentų.  

Joniškio maitinimo įstaigos šiai šventei ruošėsi iš anksto. Reikėjo ne tik patiekalą pagaminti, bet ir vienu kitu atstovaujamos šalies akcentu papuošti patalpas. Kavinėje-picerijoje „Lorena“ klientai ragavo kinietišką vištieną saldžiarūgščiame padaže, o nuotaiką jiems kėlė kiniete mergina persirengusi picerijos darbuotoja. Čia net indai buvo parinkti pagal kinietišką stilių. PC „Žilvinas“ lankytojus foje pasitiko iš balionų sudėliota Italijos vėliava, aptarnavimo salėje visą dieną skambanti itališka muzika, padavėjos, pasirišusios Italų vėliavą simbolizuojančius raištelius. Bene daugiausia laiko pasiruošimui paaukojo valgyklos „Pas Vitą“ savininkė Vita Karūžnienė. Moteris sako, kad užtruko mėnesį, kol išsiaiškino nacionalinius ukrainiečių patiekalus, o paskui juos pagamino. Užtat lankytojų čia laukė ne tik ukrainietiški barščiai, bet ir gausybė kitų šios šalies valgių – sotusis ukrainietiškas kepsnys, kepta karka su troškintais kopūstais ir spirgučiais, ir t.t. Viskas pagaminta pagal ukrainietišką receptūrą, – sako Vita Karūžnienė. Ypač joniškiečiams patiko ukrainietiškos bulkutės, „Pampuškomis“ vadinamos. Ne vienas jomis smaguriavo su barščiais, prašė parduoti išsinešimui.

Beje, kulinarinės kelionės dieną kai kurios miesto kavinės sulaukė nemažai užsakymų su pristatymu. O ir klientų netrūko. Kai kur jų sulaukta du tris kartus daugiau nei įprastai.

UAB „Saned“ pagamintos ispaniškos paelijos paragavo apie 40 klientų.

„Laimingų žmonių“ valgykloje kai kurie joniškiečiai pradžioje į vengrišką guliašą žiūrėjo įtartinai. Tačiau netrukus jau ir nuolatiniai klientai valgė jį pasigardžiuodami. Tądien vengriško guliašo paragavo apie 40 čia apsilankiusių klientų.

Senjorės pasirinko pamėgtą maitinimo įstaigą –  PC „Žilvinas“ ir paragavo čia pagaminto itališko paukštienos suktinuko. Tądien šio patiekalo ragavo apie 30 joniškiečių. „Žilvino“ darbuotojai juokiasi, kad lankytojai pasigedo makaronų – valgio, kuris bene ryškiausiai pozicionuoja italus.

Kebabinėje „Pas Šarą“ įprastai lankosi aplinkinių įstaigų, įmonių darbuotojai, todėl  šios maitinimo įstaigos savininkai mielai sutiko dalyvauti akcijoje „Pasaulis Tavo Lėkštėje“. Lankytojų čia laukė turkiškas kebabas.

Kavinėje - picerijoje „Lorena“ lankytojai ne tik skanavo kinietišką vištieną saldžiarūgščiame padaže, bet ir gėrėjosi kinietės įvaizdį sukūrusia mergina. Patiekalo čia paragavo apie 30 joniškiečių ir miesto svečių.

Valgykloje „Pas Vitą“ buvo ne tik gausus ukrainietiškų valgių pasirinkimas, bet ir stalas bei darbuotojų apranga papuošti ukrainiečių vėliavos spalvomis. Vien ukrainietiškų barščių su „Pampuškomis“ čia parduota virš 200 porcijų.

Zap'o baras klientams siūlė amerikietišką dešrainį. Išskirtinio dėmesio dešrainis nesulaukė. Parduota jų apie 20. Galbūt koją pakišo gardžios čionykštės picos?

Kavinė „Fortūna“ tapo lietuviškų cepelinų „sostine“. Cepelinai su mėsa ir varške čia tądien kainavo 35 eurocentais pigiau ir suvalgyta jų čia dvigubai daugiau nei įprasta.

Šaltinis: www.manojoniskis.lt, Pranas Raščius

Nuotraukos autorius:Jonas Ivanauskas

]]>
2986 Fri, 06 October 2017 12:10:46
Kulinarinės kelionės prasideda Joniškyje... Minint Pasaulinę turizmo dieną, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro kolektyvas kartu su Joniškio maitinimo įstaigomis, tą progą kviečia paminėti netradiciškai.
Ar įmanoma per vieną dieną išragauti svajonių šalies virtuvės patiekalų? Išbandykime, leiskime skonio receptoriams šokti salsą, valsą ar "kepurinę".
Kurią šalį spalio 4-ąją pasirinksi Tu? O gal spėsi pakeliauti po visas pasaulio virtuves?
Nedvejok, Tavęs lauks nepakartojami nuotykiai, SPECIALIOS KAINOS, nauji skoniai ir potyriai. Startuojame spalio 4 dieną!
PAMATYK! ĮVERTINK! PAŽINK!
Laikas: 11:00 - 22:00
Vieta:    JAV/„Zap‘o“ baras
            Italija/ PC „Žilvinas“
            Lietuva/ Kavinė –baras „Fortūna“
            Vengrija/ „Laimingų žmonių“ valgykla
            Ispanija/ UAB „Saned“
            Kinija/ Kavinė-picerija „Lorena“
            Ukraina/ Valgykla „Pas Vitą“
            Turkija/ Kebabinė „Pas Šarą“

]]>
2974 Wed, 04 October 2017 22:10:45
Gidų kursai! Turime puikų pasiūlymą tiems, kas turi aukštąjį išsilavinimą ir nori realizuoti save kitoje veikloje, yra žingeidūs, pozityvūs ir mokosi visą gyvenimą.
Artėjant rudens-žiemos laikotarpiui, ilgėjant vakarams, kviečiame naudingai, įdomiai ir smagiai praleisti laiką – gidų kursuose!

pg

]]>
2903 Mon, 02 October 2017 00:10:00
Kryptis LIETUVA Vyriausybės kanceliarija skelbia apdovanojimus Kryptis LIETUVA ir kviečia visuomenę teikti iniciatyvas, kuriomis užsienio lietuviai skatinami sugrįžti ir dirbti Lietuvoje arba jiems padeda lengviau integruotis sugrįžus po daugelio metų, praleistų svetur.

Iniciatyvas ir idėjas kviečiame visuomenę registruoti interneto svetainės www.lietuva.lt skiltyse „Registruok iniciatyvą“ arba „Pasiūlyk idėją“ iki 2017 m. spalio 1 d. 

„Kryptis Lietuva“ geriausios iniciatyvos ir idėjos bus apdovanotos šių metų spalio 30 d. vyksiančio Pasaulio diasporos forumo metu.

Plačiau apie apdovanojimus: http://www.lietuva.lt/100/lt/kryptis-lietuva 

]]>
2852 Sun, 01 October 2017 00:10:00
Kleckų šventė 2017 Šventės organizatoriai kviečia visus į tradicinę "Kleckų šventę".
"Kleckai lietuviškam stalui gėdos nedaro!" 

KS

]]>
2904 Sat, 02 September 2017 13:09:00
Joniškyje – filmo apie grupę „The Rolling Stones“ nemokamas seansas „Kino pavasario“ žiūrovų geriausiai įvertintus filmus nemokamai rodantis edukacinis projektas „Kino karavanas“ atvyksta į Joniškį. Rugpjūčio 23 d., 21.30 val., miesto lauko estradoje bus galima išvysti energingą kelio filmą–koncertą „The Rolling Stones“ turas po Lotynų Ameriką“.

Turbūt pasaulyje liko mažai valstybių, kuriose nebūtų koncertavę „The Rolling Stones“. Iki praėjusių metų pavasario Kuba buvo viena jų. „The Rolling Stones“ turas po Lotynų Ameriką“ – tai neįprastas kelio filmas apie rokenrolą ir grupės turą po Lotynų Ameriką. Viską turi vainikuoti istorinis koncertas Havanoje – Kubos mastais tai beprecedentis įvykis. Filme supažindinama su „The Rolling Stones“ fanais nuo Santjago iki Buenos Airių. Jiems rokenrolas – tarsi religija.

„Tai ne tik filmas-koncertas. Jame labai svarbi ir politinė žinutė: rokenrolas Lotynų Amerikos žmonėms buvo lyg protestas prieš sistemą, kaip kadaise mums „Antis“, – filmą komentuoja „Kino pavasario“ meno vadovė Santa Lingevičiūtė.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=bAMXlTpWy68

Pasak projekto organizatoriaus Algirdo Ramaškos, vienas iš pagrindinių „Kino karavano“ tikslų – kuo daugiau Lietuvos žiūrovų supažindinti su geru europietišku kinu. „Didžiulio entuziazmo ir pagrindinio partnerio „ŽEMAITIJOS – ilgaamžės tradicijos“ bei išmaniojo partnerio „Telia“ dėka geras kinas sklinda po šalį. Važiuojame rodyti filmų ten, kur žinome, kad mūsų laukia labiausiai“, – 2017 m. projekto turu džiaugėsi A. Ramaška.

Praėjusių metų „Kino karavano“ kelionė buvo itin sėkminga – įvyko 50 nemokamų seansų, kuriuose apsilankė virš 10 tūkst. žmonių. Šiemet projekto maršrute – 31 miestas, kur planuojama surengti 60 seansų. 

Apie „Kino karavaną“

Ketvirtą kartą organizuojamą „Kino karavaną“ judėti į priekį skatina noras kokybišką, autorinį kiną padaryti lengvai prieinamą kuo platesnei, įvairaus amžiaus auditorijai, skirtingiems socialiniams sluoksniams. Supažindinant Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus su naujausiais pripažintų kino menininkų darbais, turtinamas kultūrinis Lietuvos regionų gyvenimas ir mažinama jų socialinė atskirtis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

kp

]]>
2869 Wed, 23 August 2017 00:08:00
Joniškio kraštas - televizijos laidose Šį turizmo sezoną Joniškio krašte apsilankė Lietuvos Ryto televizijos reporteris Domas Burkauskas su laida Keliauk su reporteriu. Kas aplankyta, su kuo susipažinta, lydint Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro atstovams, galėsite pamatyti šio mėnesio rodomose rubrikose!

Rugpjūčio 7 d. (pirmadienis) - Gasčiūnų kaimo bendruomenė ir Jakiškių dvaras.
Laidą galite peržiūrėti ČIA.

Rugpjūčio 10 d. (ketvirtadienis) Žagarės Naryškino dvaras, Žagarės kaliausių fabrikėlis, Pelkių laumė ir Mūšos Tyrelio pažintinis takas;

Rugpjūčio 24 d. (ketvirtadienis) Joniškio Sinagogų kompleksas, Joniškio krepšinio muziejus, Audruvio žvėrienos patiekalai.

Lietuvos Ryto Televizija, 18 val., Keliauk su Reporteriu. 

Kiti laidų įrašai bus įkelti joms pasirodžius eteryje.

]]>
2868 Wed, 09 August 2017 09:08:34
Atviras Lietuvos konkūrų čempionatas 2017

Varžybų pradžia visomis dienomis 8 val. Laukiame dalyvių net tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimininių valstybių - Latvijos, Estijos, Rusijos. 

Džiaugiamės galėdami Jus pakviesti į Atvirą Lietuvos konkūrų čempionatą, kuris vyks šių metų rugpjūčio 4 — 6 dienomis Joniškio rajone, Ziniūnų kaime!

Siūlome Jums unikalią galimybę pasigerėti azartišku reginiu vienoje geriausių jojimo sporto bazių Lietuvoje “Audruvis”! 

ATVIRO LIETUVOS KONKŪRŲ ČEMPIONATO UŽSKAITOS:

 • 4 METŲ ŽIRGAI 
 • 5 METŲ ŽIRGAI 
 • 6 METŲ ŽIRGAI 
 • JAUNUČIAI 
 • JAUNIAI 
 • JAUNIMAS 
 • RAITELIAI JOJANTYS SUAUGUSIAIS ŽIRGAIS

 

kc

Sporto klube “Audruvis” Jūsų laukia:

 • Didžiausia naujai įrengta lauko aikštė Baltijos šalyse – puikos salygos tiek žiūrovams, tiek žirgams;
 • Jaukus, šiuolaikiškas 3 žvaigždučių viešbutis;
 • Restoranas, kuriame galite paragauti ekologiškų elnienos, fazanienos, žuvies patiekalų;
 • Poilsis prie tvenkinio su romantišku tilteliu;
 • Medžioklės trofėjų muziejus;
 • Auginami taurieji elniai, muflonai, fazanai, nutrijos ir avys;
 • Žvejyba, iškyla karieta ir tt.
]]>
2846 Fri, 04 August 2017 00:08:00
Liepa buvo turtinga turistais Liepos mėnuo Joniškio kraštui iš ties kupinas įvykių. Vienas po kito ėjo net du didžiausi Joniškyje ir jo apylinkėse vykstantys rengniai – Joniškio miesto dienos šventė ir Žagarės vyšnių festivalis. Šiais metais juose dalyvavo ir Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras, kuriam šis mėnuo, statistiškai rekordinis turistų srautu per visą turizmo sezoną.

            Liepos antrą savaitgalį, Joniškyje nuvilnijo miesto šventė „Vien tik RETRO“. Šia tematika puošėsi ir miestas, kuris patraukė ne tik vietinių akį, bet ir turistų, kurių nuo turizmo sezono pradžios Joniškio TVIC susilaukėme daugiau nei 500. Taip pat Joniškio gimtadienyje dalyvavo ir užsienio delegacijos, Joniškio rajono savivaldybės svečiai iš Võru (Estija), Konin (Lenkija), Vimmerby (Švedija), Auce (Latvija), Dobele (Latvija), Jelgava (Latvija), Tervete (Latvija), Ungeni (Moldova), Kapyl (Baltarusija), Novoselitsa (Ukraina). Netrūko ir buvusių joniškiečių, grįžusių aplankyti savo gimtojo miesto per šią gražią šventę.

            Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras šiemet miesto šventę sutiko gerokai atsinaujinęs su būriu besišypsančių, motyvuotų ir savo kraštą mylinčių savanorių. Mugės metu ir po jos teikė informaciją kiekvienam susidomėjusiam apie Joniškio lankytinas vietas bei siūlė įsigyti naujų, su Joniškio atributika suvenyrų, bei būtent miesto šventės proga išleistų atvirlaiškių retro tema.

            Liepos mėn. 14-16 dienomis Žagarė triukšmingai sutiko Žagarės Vyšnių festivalį, šiemet skirtą Žagarės regioninio parko 25-mečiui paminėti. Netrūko garsių atlikėjų ir jų siautulingų pasirodymų, o tradicinėje mugėje - vietinių amatininkų. Žagarės Vyšnių festivalyje pirmą kartą dalyvavo ir Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras. Su savanorių pagalba Žagarės dvare festivalio lankytojus kvietė nepamiršti ir Joniškio miesto bei jo apylinkių, aplankyti žymiausius Joniškio objektus, įsigyti suvenyrų su rajono bei festivalio atributika.

            Žagarės vyšnių festivalio metu Joniškio TVIC vietinio turizmo klausimu konsultavo virš 1000 žmonių.

            Be viso festivalių šurmulio Joniškio TVIC sulaukė nemažo lankytojų antplūdžio. Statistiką ypač pagyvino sprendimas dirbti šeštadieniais, kuomet didžiausias keliavimo bumas. Per visą turizmo sezoną pastebėta kad būtent šeštadienį vidutiniškai aptarnaujama per 10-15 žmonių įvairiais vietinio ir išvykstamojo turizmo klausimais. O šiandieną, nuo turizmo sezono pradžios, turizmo statistikoje turime virš 2500 lankytojų.

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro
turizmo specialistas Vilius Zubrevičius.

]]>
2858 Mon, 31 July 2017 00:07:00
Žagarės vyšnių festivalis Tradicinis, triukšmingas, įvairiaspalvis, pakvipęs vyšnių uogų aromatu Žagarės vyšnių festivalis kasmet papuošia ir garsina Žagarę ir visą Joniškio kraštą. Šviesus, pozityvus susibūrimas, į kurį susirenka visa Lietuva, kaimyninė Latvija ir dar daug svečių iš kitų užsienio šalių, dovanoja savo gerbėjams džiugią nuotaiką, daug puikių emocijų ir gražių akimirkų. Festivalis su vyšnių simboliu neša pasauliui žinią, kad mes atsakingai puoselėjame savo krašto tradicijas, nepasiduodame istorinėms negandoms ir skersvėjams.

Šiais, 2017 m., Žagarės vyšnių festivalis vyks liepos 14-16 dienomis. Vyšnių turgus, įvairios sportinės varžybos, kaliausės, koncertinė programa – neatsiejami Žagarės vyšnių festivalio akcentai, džiuginsiantys jo dalyvius ir šiemet.

Žagarės vyšnių festivalio pavadinimas šiemet yra „25“ ir jis skirtas Žagarės regioninio parko 25-mečiui.

Daugiau informacijos apie festivalį: 

"Žagarės vyšnių festivalis"

Prisijunkite prie renginio Facebook'e

FESTIVALIO PROGRAMA

zvf

]]>
2834 Fri, 14 July 2017 00:07:00
Joniškio miesto dienos šventė 2017 "Vien tik RETRO" jms

]]>
2778 Thu, 06 July 2017 00:07:00
Vasariškos muzikos vakaras sielai muzika

]]>
2779 Sat, 17 June 2017 18:06:00
"Amatų diena" ad

 

]]>
2760 Sat, 17 June 2017 11:06:00
Joniškiečiai Joniškiui!

]]>
2781 Mon, 12 June 2017 01:06:35
"Sportuok jaunime visos Lietuvos..." fp

kp

]]>
2774 Sat, 10 June 2017 08:06:00
Turizmo sezono atidarymas! Gegužės 27 dieną kviečiame atidaryti turizmo sezoną! 
Ateik į nemokamas ekskursijas! Išgirsi “kietų” pasakojimų ape Joniškio krašto kultūrą ir istoriją (Joniškio istorijos ir kultūros muziejus), aplankysi vienintelį Lietuvoje esantį Joniškio Krepšinio muziejų. Vėliau pasirinkta transporto priemone keliausime į Žagarę. Ten tavęs lauks Žagarės regionis parkas su nemokama ekskursija po Žagarę.
Daugiau informacijos Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre, Žemaičių g. 9, Joniškis; tel. 8 426 52388 arba el. p. vilius@jvic.lt.

tsa

]]>
2734 Sat, 27 May 2017 10:05:00
„Atviros dienos kaime“ Pirmą kartą mūsų šalyje vykstančioje akcijoje dalyvauja daugiau nei 70 Lietuvos kaimo turizmo sodybų ir ūkių. Lietuvos kaimo turizmo asociacija šią akciją rengia kartu su Latvijos kaimo turizmo asociacija „Lauku celotajs“ abejose valstybėse vienu metu, ragindami mieste gyvenančius žmones aplankyti kaimą. Minėta akcija vyks gegužės 27–28 d. dienomis. Abejose valstybėse net 180 kaimo turizmo sodybų, ūkių, kultūros namų ir lankytojų centrų šeimininkų, amatininkų ir bendruomenių atvers duris miestiečiams. Lankytojai bus kviečiami pasimėgauti kaimo siūlomomis pramogomis bei veiklomis, įsigyti jų užaugintų bei pagamintų produktų ar tiesiog sužinoti apie galimybes atostogauti kaime.
Akcijoje dalyvauja daug apgyvendinimo paslaugas siūlančių kaimo turizmo sodybų, kurios po įspūdingos ir pažinimo džiaugsmo kupinos dienos pasiūlys Jums ramų miegą su ypatinga nuolaida. 
Visus lankomus ūkius ir sodybas rasite http://www.atostogoskaime.lt/akcijos-dalyviai. Čia pateikti išsamūs ūkių ir sodybų akcijos pasiūlymai, apsilankymo laikai ir kontaktinė informacija. Akcijos žemėlapis padės Jums suplanuoti kuo patogesnį maršrutą dienai ar net dviem po daugelį ūkių ir sodybų ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje. Spausdintą akcijos žemėlapį nuo gegužės 17 d. bus galimybė nemokamai pasiimti Lietuvos kaimo turizmo asociacijos biure ir "Circle K" degalinėse visoje Lietuvoje.
Svarbu prieš vykstant į ūkį ar sodybą paskambinti šeimininkui ir pranešti apie atvykimą. Sekite Facebook profilį atostogoskaime.lt ir sužinokite visus įdomiausius ir patraukliausius akcijos pasiūlymus bei naujienas.
Gražaus saulėto vasariško savaitgalio ir iki susitikimo Lietuvos kaime!

atostogos kaime

Atostogos kaime informacija.

]]>
2733 Sat, 27 May 2017 00:05:00
Priimki Šv. Jokūbo kelio iššūkį! Keliaukim prasmingai. “Kelias – tai judėjimas, fizinė tvermė, prasmės paieškos. Galiausiai kelias – pažinimas, kad ir kaip atsainiai juo žingsniuoji… O gal bėgi… O gal tik sėdi šalikelėje ir stebi… Visgi šiais visuotinės skubos ir patogumų laikais per kalnus, klonius, pievas, kaimelius ir miškus vingiuojantis keliukas, kuriuo pėsčiomis keliauja piligrimai – užburiantis reiškinys.“ Tačiau visai nebūtina iškarto išdrįsti sekti pirmųjų piligrimų keliais į pačią Santiago de Compostelą tolimojoje Ispanijoje. Šiandien Šv. Jokūbo kelio iššūkį Tu esi kviečiamas priimti čia, vos iš pavasarinių šalnų išsivadavusioje ir jau šviežia gyvybe spurdančioje, netrukus gegužio žiedais pakvipsiančioje Lietuvoje. Susidomėjai?

Taigi jau antrus metus iš eilės, gegužės mėnesį, visus jaunus žmones – vyresniųjų klasių mokinius ir gimnazistus, kolegijų ir universitetų studentus, dirbantį ir nedirbantį jaunimą iki 30 metų amžiaus – Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija kviečia jungtis į jaunimo estafetes pėsčiomis, dviračiais ar net autobusais, bei tapti Šv. Jokūbo kelių Lietuvoje ambasadoriais. Laukiami visi mylintys savo Tėvynę, norintys ją geriau pažinti ir suprasti, tikri XXI a. europiečiai, kurie remia vieningos Europos idėją, stiprios Lietuvos stiprioje Europos Sąjungoje siekį.

Šios jaunimo akcijos tikslas – atrasti Šv. Jokūbo kelius savoje ir kaimyninėse savivaldybėse, aplankyti keliuose esančias šventoves, kultūros paveldo, istorijos objektus. Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetės dalyviai lydimi organizatorių ne tik dviračiais arba pėsčiomis įveiks po kelias dešimtis kilometrų, bet ir Šv. Jokūbo kelio ženklu, naudojamu visoje Europoje, žymės Šv. Jokūbo kelius, juose esančias lankytinus objektus, maitinimo ir nakvynės vietas, švietimo ir visuomenines įstaigas, privačius namus. Kiekvienas estafetės dalyvis, įveikęs bent vieną etapą, gaus Šv. Jokūbo kelio ambasadoriaus sertifikatą. O jei liksite tik sėdėti šalikelėje ir stebėti, ambasadorius atpažinsite pagal Šv. Jokūbo kelio – Camino de Santiago – arba Šv. apaštalo Jokūbo ženklus ant žygio dalyvių marškinėlių, kepurėlių, vėliavėlių. „Tikėjimas, kalnus gali pajudinti”, tad verčiau eikime, keliaukime drąsiai su Šv. Jokūbo šviesa, pildykime savo gyvenimus dvasingais iššūkiais, įprasminkime kasdienybę atradimų kupiname kelyje.

Gegužės 26 d. (penktadienį) 15 val. Joniškio rajono savivaldybė kviečia visus, neabejingus aktyviam laisvalaikiui, pažaboti vėją ir leistis į dviratininkų žygį. Maršrutas: Senoji Žagarės bažnyčia – Juodeikių kaimas. Dalyvių registracija: VšĮ ,,Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras“, tel. 8 4 26 52388, el. p. vilius@jvic.lt arba el. p. marius.dyglys@gmail.com, tel. 8 617 17515. Registracija vyks iki gegužės 15 d.

Šv. Jokūbo kelio šviesa informacija.

]]>
2721 Fri, 26 May 2017 00:05:00
Kvietė kovoti su šešėliu Tradicinė kasmetinė pilietinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ šiemet pakvietė miestų ir miestelių gyventojus atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos daromą žalą mūsų valstybei ir asmeniškai kiekvienam jos gyventojui.
Prie kasmetinės pilietinės akcijos prisijungė ir Joniškio rajono savivaldybė, padedant Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro kolektyvu ir Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Joniškio poskyrio specialistams.
Gegužės 18 d. mieste buvo dalijama akcijos organizatorių – skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ ir asociacijos „Investors‘ Forum“ parengti informatyvūs lankstinukai. Akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“  Joniškyje organizatoriai ne tik dalijo lankstinukus, bet taip pat bendravo su gyventojais apie šešėlinės ekonomikos žalą valstybei, ir patiems piliečiams.

Daugiau informacijos:
http://www.baltojibanga.lt/sioje-salyje-nera-vietos-seseliui-2017.html

]]>
2731 Sun, 21 May 2017 00:05:00
Kviečiame dalyvauti „Muziejų nakties“ renginiuose! Šiais metais muziejų naktis Joniškyje – truputį hipiška, pilna muzikos, vaizdų, įvairių garsų, spalvų ir kvapų. Ši muziejų naktis - kelionė į praeitį, į save, į nepažintas eksperimentines plotmes. Atvyk! Pasinerk į muziejų naktį!

Naktis

]]>
2689 Fri, 19 May 2017 14:05:00
Populiariausios radijo stotys Lietuvoje ragina vietinius turistus pasukti iš kelio  

Koks yra „Paskenduolių sriubos“ arba „Atominės bobučių košės“ skonis? Kokia upė garsėja vėžiais? Kokioje šventėje atgimsta riterių turnyras ir galima išbandyti ginklanešio darbą? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus, prizai ir įkvepiančios kelionių po Lietuvą idėjos – šią savaitę radijo stotyse startavusiame Turizmo departamento inicijuotame atradimų projekte “Lietuva. O čia ar buvai?“.

Radijo kampanija truks tris savaites trijose radijo stotyse: „M-1“, „M-1 Plius“ ir „Lietus“. Kiekvienoje jų kasdien – penkios laidos-žaidimai, skirti pristatyti skirtingus šalies regionus. Prisiskambinusiems į studiją dalyviams leidžiama pasirinkti, į kokios temos klausimą jie nori atsakyti, pavyzdžiui, parkai, renginiai ar gastronominis turizmas. Teisingai atsakiusiems – prizas, o visiems klausytojams – kelionių po Lietuvą idėjų pluoštas.

 „Kartais tam, kad išsiruoštum į kelionę Lietuvoje tereikia visai nedaug – uždegančios idėjos, negirdėtos informacijos, netikėtų faktų. Radijo intarpus skiriame visiems, ieškantiems naujų potyrių ir išgyvenimų. Juk tik žemėlapyje Lietuva atrodo maža, bet keliautojams ji – didžiulė ir įvairi. Siūlome nebijoti pasukti iš kelio ir pažinti savo spalvingą kraštą, nes Lietuva – tokia įdomi ir netikėta!,“ – entuziastingai keliauti po Lietuvą kviečia laikinai einanti Turizmo departamento vadovės pareigas Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Pasak jos, pernai vykdyta radijo kampanija buvo labai veiksminga, todėl šiemet ji vėl tęsiama būtent prieš turizmo sezono pradžią.

Radijo laidas galima perklausyti ir internete http://www.m-1.fm/lietuva/.

Vietinio turizmo augimo fenomenas: pernai po Lietuvą bent su viena nakvyne keliavo 1,26 mln. gyventojų, t.y. dešimtadaliu daugiau nei 2015 m. Vietinis turizmas sudaro pusę visos Lietuvos turizmo rinkos.

VTD informacija

]]>
2716 Tue, 16 May 2017 00:05:00
Kur ŠEIMA nugalėtoja Šeimos dienos paminėjimui Šiaulių apskrityje 2017 m. mažąja Lietuvos kultūros sostine paskelbta asociacija "Gasčiūnų kaimo bendruomenė" kviečia visas šeimas su vaikais, draugais ir kaimynais kartu aktyviai praleisti šeštadienį. Susirinkusiųjų laukia smagios varžytuvės, dainos, šokiai, linksmos pramogos ir pavasarinis piknikas, kurio metu draugiškai bendrausime ir apdovanosime išradingiausias ir aktyviausias šeimas. Iki susitikimo šeštadienį, gegužės 13 d. nuo 13 val. Gasčiūnuose (Joniškio r.) - Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje 2017.

skelbimas

]]>
2690 Sat, 13 May 2017 13:05:00
Naujasis DK: kaip pasirengti naujųjų nuostatų taikymui Seminaro metu bus apžvelgiamos bendrosios naujojo Darbo kodekso nuostatos, nauji principai ir jų įgyvendinimas, darbo sutarčių institutas. Ypatingas dėmesys skiriamas pakeitimams, padarytiems po Darbo kodekso papildomo svarstymo. Detaliai analizuojamos darbdavio pareigos ir teisės kolektyviniuose darbo santykiuose: nauja darbo tarybų steigimo tvarka, jų santykis su profesinėmis sąjungomis, darbdavio ir darbo tarybų bendradarbiavimo tvarka, informavimo ir konsultavimosi procedūra.
Seminaro metu bus pateikiami praktiniai pavyzdžiai, susiję su darbo santykių reguliavimu darbovietėje, pateikiamos rekomendacijos vidaus teisės aktams.
Seminarą veda, didelę praktinio teisinio darbo patirtį turinti advokatė,
Vilniaus universiteto Teisės fakulteto lektorė, dr. Vida Petrylaitė, dalyvavusi naujojo „Socialinio modelio" kūrimo grupėje.

Kaina 59 Eur. 
Joniškio verslininkų asociacijos nariams 56 Eur. 
Seminaro trukmė 8 ak.val.
Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre, Žemaičių g. 9, Joniškis. 
Registracija tel. 8 426 52388, el.paštu: vilius@jvic.lt

dk

]]>
2633 Mon, 08 May 2017 10:05:00
"Metų kaleidoskopas" Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre veikia Joniškio Algimanto Rudonikio meno mokyklos mokinių paroda „Metų kaleidoskopas“. Parodos kuratorė mokytoja ekspertė Vida Žukienė. Kviečiame apsilankyti!

paroda

]]>
2706 Fri, 05 May 2017 00:05:00
Kviečiame skirti 2% nuo GPM Bičiuliai ir bendraminčiai, kviečiame skirti 2 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio mūsų centrui. Vertiname Jūsų geranoriškumą ir dėkojame, kad esate su mumis! Tik Jūsų aktyvus palaikymas ir parama padės įgyvendinti bendrus mūsų siekius!

VšĮ "Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras"

 

GPM

]]>
2632 Mon, 01 May 2017 00:05:00
Kviečiame keliauti į Plungę! Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras balandžio 29 d. kviečia keliauti į Plungę! Ten aplankysite vienintelį Europoje Šaltojo karo muziejų, energetinių labirintų ir geometrinių figurų parką su edukacija. Ekskursijos kaina asmeniui – 25 Eur (įskaičiuota: kelionė autobusu, gido paslaugos, mokami objektai).

Registracija iki balandžio 24 d. tel. (8426) 52388. Keliauti smagu!

plunge

]]>
2634 Sat, 29 April 2017 08:04:00
Forume aptartos Šiaulių regiono turizmo aktualijos Pirmą kartą Šiauliuose rengiamame Šiaulių krašto turizmo forume buvo aptarti Šiaulių kraštui keliami turizmo iššūkiai. Forume dalyvavo didelis būrys turizmo paslaugų teikėjų, apgyvendinimo ir maitinimo įstaigų atstovų, politikų bei besidominčių turizmu Šiaulių krašte.
„Ne paslaptis, kad Šiaulių kraštas susiduria su sezoniškumo problema, todėl labai svarbu skatinti viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą, didinant turizmo sferos konkurencingumą ir bendro naudojimo ekonomiką Šiaulių krašto turizmo srityje“, – įsitikinusi Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė.

Forume buvo keliami klausimai:

Kodėl turizmas yra viena svarbiausių regiono ir miesto ūkio šakų?
Su kokiais iššūkiais susiduria maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų teikėjai?
Koks yra Šiaulių regiono dalykinio turizmo potencialas?
Ar reikalingi bendri Šiaulių regiono turizmo rinkodaros darbai?

Susirinkusius pasveikino LR Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius. Jis buvo nustebęs gerais Šiaulių krašto turizmo sektoriaus darbo rezultatais. Ministras pažadėjo skirti paramą elektroninei turizmo sklaidai Šiaulių regione.

Forume bus pristatyti ne tik turizmo rezultatai Šiaulių krašte, bet ir vyko aktyvios diskusijos. Savo pasiekimais, planais bei įžvalgomis dalinosi turizmo sektoriaus, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos atstovai bei verslininkai. Pirmą kartą didelis dėmesys bus skiriamas konferencinio turizmo galimybėms Šiaulių krašte.

LR Ūkio ministerijos Turizmo politikos skyriaus vyr. specialistė Eglė Kudzmanienė pristatė savo pranešimą „Pasaulis atsigrežia į regionus“, kuriame gvildeno regionų turizmo vystymo aktualijas.

Įdomių minčių pažėrė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė, Valstybinio turizmo departamento l. E. Direktoriaus pareigas Indrė Trakimaitė – Šeškuvienė.

Diskusijoje „Šiaulių regiono turizmo rinkodara: ar reikalingi bendri darbai? Kokie?“ savo pranešimą „Šiaulių rajono TVIC projektas – gyva reklama“ pristatė Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vadovė Kristina Steponavičienė ir Šiaulių rajono Turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė Lina Šukienė.

Forumo darbe dalyvavo ir Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis.

Informacijos šaltinis: Šiaulių rajono savivaldybė.

]]>
2636 Wed, 12 April 2017 10:04:00
Velykinė edukacija. Šv. Velykų proga, Gasčiūnų tradicinių amatų centras kviečia į edukacinį užsiėmimą Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre. Maloniai kviečiame registruotis ir Šv. Velykas sutikti spalvingai!


Velykinė edukacija

]]>
2554 Thu, 06 April 2017 17:04:00
Skelbiamas konkursas Gandrinių dienos proga  

Gasčiūnų tradicinių amatų centras 1-4 klasių moksleivius kviečia dalyvauti piešinių konkurse Gandrinių dienos proga. 

 Renginio nuostatai.

Konkursas

 

]]>
2551 Wed, 22 March 2017 00:03:00
Mūšos tyrelio pažintinio tako 2 metų gimtadieniui paminėti – orientacinės varžybos  

Š.m. kovo 13 d. paminėtas Mūšos tyrelio pažintinio tako dviejų metų gimtadienis. Gimtadienio proga Žagarės regioninio parko direkcija kartu su Mūšos tyrelio pelkės laume kvietė sudalyvauti orientacinėse varžybose „Nemesk tako dėl Laumės išdaigų“. 

Mūšos tyrelio pažintinis takas atidarytas 2015 m. kovo 13 d. ir yra ilgiausias pelkėje lentų takas, įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Lentų tako ilgis 3605,87 m., bendras tako ilgis į vieną pusę 4480 m, o norint pereiti visą taką, reikia nueiti daugiau nei 8 km. Mūšos tyrelio pažintinis takas įrengtas išskirtinėje vertingoje gamtinėje teritorijoje – Mūšos tyrelio telmologiniame draustinyje, kuris įtrauktas į regioninį parką kaip „sala“ - be tiesioginės jungties su likusia parko teritorija. Šis išskirtinis Šiaurės Lietuvos gamtinis kompleksas susideda iš aukštapelkės, tarpinio tipo pelkės, žemapelkės, durpynų ir šlapių miškų. Pelkės pietinėje dalyje prasideda Mūšos ir Juodupio upės, rytinėje dalyje telkšo natūralus Miknaičių ežeras ir daug mažų ežerėlių. Draustinis įtrauktas į NATURA 2000 tinklo BAST ir PAST teritorijų sąrašą.

            Orientacinių varžybų „Nemesk tako dėl Laumės išdaigų“ tikslas - populiarinti Mūšos tyrelio pažintinį taką įtraukiant įvairaus amžiaus žmonių grupes, skatinti visuomenę domėtis Mūšos tyrelio telmologinio draustinio gamtiniu kompleksu ir jame esančiais objektais, sudaryti sąlygas užsiimti fizine veikla Mūšos tyrelio pažintiniame take. Varžybose dalyvavo 3 komandos: Juodeikių-Gaižaičių jungtinės komandos „Miško vilkai“ ir „Pavasaris“ bei Gataučių M. Katiliūtės mokyklos komanda „Be stabdžių“. Mūšos tyrelio pelkės laumei paaiškinus varžybų taisykles komandos išsitraukė užduotis ir gavo žymėjimų lapus. Kiekviena komanda turėjo aplankyti 10 užuominomis aprašytų punktų. Radus objektą, aplink jį reikėjo ieškoti ir skirtingų spalvų rašymo priemonių, su kuriomis reikėjo pasižymėti aplankytų vietų lape. Objektai parinkti patys įvairiausi: nuo gamtos ir kultūros paveldo objektų, tokių kaip Tyrelio akmuo ir partizanų stovyklavietė, iki netikėtų ir paslaptingų pelkės vietų, tokių kaip mitinių būtybių (laumių, raganų, mirusiųjų dvaselių) buveinė, laumių grožio procedūrų vieta ar tiesiog „turistų salionas“. Užduotims atlikti komandoms buvo skirtos 2 val.   Varžybų laimėtojai buvo nustatomi pagal sėkmingą trasos įveikimą ir trumpiausią sugaištą laiką. Greičiausiai užduotis atliko komanda „Miško vilkai“, užtrukę tik kiek daugiau nei 1,5 val. Antroji vieta atiteko Gataučių M. Katiliūtės moksleivių komandai „Be stabdžių“, trečioji – komandai „Pavasaris“. Dalyviams įteikti Žagarės regioninio parko direktoriaus pasirašyti ir Mūšos tyrelio pelkės laumės užantspauduoti padėkos raštai bei atminimo dovanėlės.

            Nuoširdžiai dėkojame visiems orientacinių varžybų „Nemesk tako dėl Laumės išdaigų“ dalyviams už smagų pusdienį gamtoje ir gerą nuotaiką.

Žagarės regioninio parko direkcijos rekreacijos vadybininkė

Modesta Bielskienė

]]>
2540 Mon, 13 March 2017 13:03:00
Aktyvus Pardavimas Š.m. kovo 13 d. 10 val Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre vyks konsultacinis seminaras „Aktyvus pardavimas“.  Seminarą ves 20 metų patirtį turintis treneris Darius Čibonis.

Registruotis tel. 8-426 51636, mob. 8-646-25983 arba el. paštu vic@jvic.lt

www.cibonis.lt

]]>
2513 Mon, 13 March 2017 10:03:00
CAPITALIA Š.m. vasario 28 d. 13 val Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre vyks seminaras apie alternyvius verslo finansavimo šaltinius Lietuvoje.  Seminarą ves CAPITALIA vadovas Lietuvoje Gintaras Matuzas. Registruotis tel. 8-426 51636,  arba el. paštu simona@jvic.lt

 

]]>
2514 Tue, 28 February 2017 13:02:00
Darbų saugos mokymai Š.m. vasario 21 d. 10 val Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre vyks mokymai, kuriuos išklausius ir išlaikius egzaminą bus išduoti pažymėjimai. Registruotis tel. 8-426 51636, arba el. paštu simona@jvic.lt

]]>
2515 Tue, 21 February 2017 10:02:00
Edukacija "Pasigamink Užgavėnių kaukę"  

 

 

 

 

 

 

 

]]>
2488 Mon, 20 February 2017 17:02:00
Edukacinis užsiėmimas Š.m. vasario 20 d. 17 val Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre vyks edukacinis užsiėmimas Užsiėmimą praves Gasčiūnų tradicinių amatų centras. Registruotis tel. 8-426 51636, mob. 8-646-25983 arba el. paštu simona@jvic.lt

]]>
2512 Mon, 20 February 2017 17:02:00