Naujienos

2017-12-01 11:12:55

Seminaras apgyvendinimo paslaugų teikėjams

Lapkričio pabaigoje Joniškio TVIC pakvietė apgyvendinimo paslaugas teikiančius verslo atstovus į jiems skirtą seminarą „Dėl apgyvendinimo paslaugų klasifikavimo“. Seminaro lektoriai iš Turizmo Departamento, mokesčių inspekcijos bei  visuomenės sveikatos centro apžvelgė ir priminė apgyvendinimo paslaugų teisinį reglamentavimą ir pristatė naujienas. Diskusijų metu buvo analizuojama, kokios mokestinės prievolės laukia, nesilaikančių Turizmo įstatymo,  kas privalo turėti leidimą – higienos pasą, kokia apgyvendinimo paslaugų teikėjų priežiūra, ir pan.

– Apgyvendinimo paslaugos – privalomai klasifikuojamos ir suteikiamos žvaigždutės (Viešbutis, Motelis, Kempingas, Svečių namai) arba registruojamos Turizmo departamento interneto svetainėje www.tourism.lt (Apartamentų kompleksas, Poilsio namai, Kaimo turizmas, Nakvynės namai, Nakvynė ir pusryčiai, Turistinio laivo apgyvendinimo paslauga, Turistinė stovyklavietė).

Viešbučiai ir moteliai klasifikuojami pagal Europos klasifikavimo sistemą Hotelstars Union, Svečių namai ir kempingai – pagal Lietuvišką sistemą/kriterijus. Klasifikavimą vykdo Apgyvendinimo paslaugų klasifikavimas atliekamas pagal tokius etapus:teikiama paraiška, vyksta objekto apžiūra, teikiama išvada, komisijos balsavimas, ir suteikiama kategorija (žvaigždutės).

Visas apgyvendinimo paslaugų rūšis gali teikti fiziniai ir juridiniai asmenys, tik norint teikti jas, turi klasifikuotis arba registruoti, kad teiks tokias paslaugas.

Taip pat kai kurioms paslaugoms teikti būtina gauti ir higienos pasą. Jis privalomas: viešbučiams, moteliams, svečių namams, kempingams, poilsio namams, jaunimo nakvynės namams. Turistų skundai dėl apgyvendinimo paslaugų kokybės turi būti pateikiami Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos yra  informaciją/išvadas tiekianti institucija.

Už apgyvendinimo paslaugų reikalavimų pažeidimus, nuo šių metų sausio pirmosios, kai įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodeksas, tokių paslaugų teikėjams taikomos baudos. Nuo 2018 m sausio 1 d. teisinių naujovių nenumatoma.

Joniškio TVIC pagalba- teikiamos konsultacijos verslo įmonių atstovams, siekiant padėti jiems spręsti įmonių veiklos problemas ir skatinant juos tobulinti turimus išteklius, taip pat suteikti reikiamą informaciją asmenims, neturintiems savarankiškos veiklos patirties, tačiau puoselėjantiems idėją ateityje pradėti verslą ar įgyvendinti savo sumanymą, teikiamos konsultacijos supažindinant juos su verslo steigimo ir jo valdymo subtilybėmis. Tai leidžia nuosekliai ir kryptingai kiekvieną fizinį asmenį paruošti verslo steigimui, suteikti jam reikalingą informaciją bei metodinę pagalbą.

Valstybiniame turizmo departamente yra įregistruoti du neklasifikuoti apgyvendinimo paslaugas teikiantys mūsų rajono verslo objektai: kaimo turizmo sodyba „Ąžuolynas“ ir turistinė stovyklavietė „Prie Mūšos tyrelio“. Tarp klasifikuotų verslo objektų, trimis žvaigždutėmis įvertinti– viešbutis „Audruvis“ Ziniūnų kaime, kempingas „Saulėtųjų naktų stovyklavietė“ Gataučių kaime ir Joniškyje esantis viešbutis „Šiaurės vartai“. 

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras, siekdamas verslo įmonėms padėti spręsti jų veiklos problemas ir skatinti juos tobulinti turimus išteklius, taip pat suteikti reikiamą informaciją asmenims, neturintiems savarankiškos veiklos patirties, tačiau puoselėjantiems idėją ateityje pradėti verslą ar įgyvendinti savo sumanymą, visada teikia konsultacijas, metodinę pagalbą, supažindina juos su verslo steigimo ir jo valdymo subtilybėmis.

Išsamiai apie visus reikalavimus tokiam verslui pradėti ir vystyti ir buvo kalbama Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro surengtame seminare. 

Pranešimas teikti neklasifikuotas apgyvendinimo paslaugas (atsisiųsti)