Naujienos

2017-03-13 13:00:00

Mūšos tyrelio pažintinio tako 2 metų gimtadieniui paminėti – orientacinės varžybos

 

Š.m. kovo 13 d. paminėtas Mūšos tyrelio pažintinio tako dviejų metų gimtadienis. Gimtadienio proga Žagarės regioninio parko direkcija kartu su Mūšos tyrelio pelkės laume kvietė sudalyvauti orientacinėse varžybose „Nemesk tako dėl Laumės išdaigų“. 

Mūšos tyrelio pažintinis takas atidarytas 2015 m. kovo 13 d. ir yra ilgiausias pelkėje lentų takas, įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Lentų tako ilgis 3605,87 m., bendras tako ilgis į vieną pusę 4480 m, o norint pereiti visą taką, reikia nueiti daugiau nei 8 km. Mūšos tyrelio pažintinis takas įrengtas išskirtinėje vertingoje gamtinėje teritorijoje – Mūšos tyrelio telmologiniame draustinyje, kuris įtrauktas į regioninį parką kaip „sala“ - be tiesioginės jungties su likusia parko teritorija. Šis išskirtinis Šiaurės Lietuvos gamtinis kompleksas susideda iš aukštapelkės, tarpinio tipo pelkės, žemapelkės, durpynų ir šlapių miškų. Pelkės pietinėje dalyje prasideda Mūšos ir Juodupio upės, rytinėje dalyje telkšo natūralus Miknaičių ežeras ir daug mažų ežerėlių. Draustinis įtrauktas į NATURA 2000 tinklo BAST ir PAST teritorijų sąrašą.

            Orientacinių varžybų „Nemesk tako dėl Laumės išdaigų“ tikslas - populiarinti Mūšos tyrelio pažintinį taką įtraukiant įvairaus amžiaus žmonių grupes, skatinti visuomenę domėtis Mūšos tyrelio telmologinio draustinio gamtiniu kompleksu ir jame esančiais objektais, sudaryti sąlygas užsiimti fizine veikla Mūšos tyrelio pažintiniame take. Varžybose dalyvavo 3 komandos: Juodeikių-Gaižaičių jungtinės komandos „Miško vilkai“ ir „Pavasaris“ bei Gataučių M. Katiliūtės mokyklos komanda „Be stabdžių“. Mūšos tyrelio pelkės laumei paaiškinus varžybų taisykles komandos išsitraukė užduotis ir gavo žymėjimų lapus. Kiekviena komanda turėjo aplankyti 10 užuominomis aprašytų punktų. Radus objektą, aplink jį reikėjo ieškoti ir skirtingų spalvų rašymo priemonių, su kuriomis reikėjo pasižymėti aplankytų vietų lape. Objektai parinkti patys įvairiausi: nuo gamtos ir kultūros paveldo objektų, tokių kaip Tyrelio akmuo ir partizanų stovyklavietė, iki netikėtų ir paslaptingų pelkės vietų, tokių kaip mitinių būtybių (laumių, raganų, mirusiųjų dvaselių) buveinė, laumių grožio procedūrų vieta ar tiesiog „turistų salionas“. Užduotims atlikti komandoms buvo skirtos 2 val.   Varžybų laimėtojai buvo nustatomi pagal sėkmingą trasos įveikimą ir trumpiausią sugaištą laiką. Greičiausiai užduotis atliko komanda „Miško vilkai“, užtrukę tik kiek daugiau nei 1,5 val. Antroji vieta atiteko Gataučių M. Katiliūtės moksleivių komandai „Be stabdžių“, trečioji – komandai „Pavasaris“. Dalyviams įteikti Žagarės regioninio parko direktoriaus pasirašyti ir Mūšos tyrelio pelkės laumės užantspauduoti padėkos raštai bei atminimo dovanėlės.

            Nuoširdžiai dėkojame visiems orientacinių varžybų „Nemesk tako dėl Laumės išdaigų“ dalyviams už smagų pusdienį gamtoje ir gerą nuotaiką.

Žagarės regioninio parko direkcijos rekreacijos vadybininkė

Modesta Bielskienė