Naujienos

2017-07-31 00:00:00

Liepa buvo turtinga turistais

Liepos mėnuo Joniškio kraštui iš ties kupinas įvykių. Vienas po kito ėjo net du didžiausi Joniškyje ir jo apylinkėse vykstantys rengniai – Joniškio miesto dienos šventė ir Žagarės vyšnių festivalis. Šiais metais juose dalyvavo ir Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras, kuriam šis mėnuo, statistiškai rekordinis turistų srautu per visą turizmo sezoną.

            Liepos antrą savaitgalį, Joniškyje nuvilnijo miesto šventė „Vien tik RETRO“. Šia tematika puošėsi ir miestas, kuris patraukė ne tik vietinių akį, bet ir turistų, kurių nuo turizmo sezono pradžios Joniškio TVIC susilaukėme daugiau nei 500. Taip pat Joniškio gimtadienyje dalyvavo ir užsienio delegacijos, Joniškio rajono savivaldybės svečiai iš Võru (Estija), Konin (Lenkija), Vimmerby (Švedija), Auce (Latvija), Dobele (Latvija), Jelgava (Latvija), Tervete (Latvija), Ungeni (Moldova), Kapyl (Baltarusija), Novoselitsa (Ukraina). Netrūko ir buvusių joniškiečių, grįžusių aplankyti savo gimtojo miesto per šią gražią šventę.

            Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras šiemet miesto šventę sutiko gerokai atsinaujinęs su būriu besišypsančių, motyvuotų ir savo kraštą mylinčių savanorių. Mugės metu ir po jos teikė informaciją kiekvienam susidomėjusiam apie Joniškio lankytinas vietas bei siūlė įsigyti naujų, su Joniškio atributika suvenyrų, bei būtent miesto šventės proga išleistų atvirlaiškių retro tema.

            Liepos mėn. 14-16 dienomis Žagarė triukšmingai sutiko Žagarės Vyšnių festivalį, šiemet skirtą Žagarės regioninio parko 25-mečiui paminėti. Netrūko garsių atlikėjų ir jų siautulingų pasirodymų, o tradicinėje mugėje - vietinių amatininkų. Žagarės Vyšnių festivalyje pirmą kartą dalyvavo ir Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras. Su savanorių pagalba Žagarės dvare festivalio lankytojus kvietė nepamiršti ir Joniškio miesto bei jo apylinkių, aplankyti žymiausius Joniškio objektus, įsigyti suvenyrų su rajono bei festivalio atributika.

            Žagarės vyšnių festivalio metu Joniškio TVIC vietinio turizmo klausimu konsultavo virš 1000 žmonių.

            Be viso festivalių šurmulio Joniškio TVIC sulaukė nemažo lankytojų antplūdžio. Statistiką ypač pagyvino sprendimas dirbti šeštadieniais, kuomet didžiausias keliavimo bumas. Per visą turizmo sezoną pastebėta kad būtent šeštadienį vidutiniškai aptarnaujama per 10-15 žmonių įvairiais vietinio ir išvykstamojo turizmo klausimais. O šiandieną, nuo turizmo sezono pradžios, turizmo statistikoje turime virš 2500 lankytojų.

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro
turizmo specialistas Vilius Zubrevičius.