Naujienos

2018-09-14 11:09:40

Kviečiame į Baltų vienybės dieną Jelgavoje

Baltų vienybės dieną Jelgavos Šventosios Trejybės bažnyčios bokšte – dokumentinis kinas, paroda ir vestuvių vaidinimas

Jelgavos regoninis turizmo centras „Baltų vienybės dienos 2018“ metu kviečia aplankyti įvairius renginius Jelgavos Šv. Trejybės bažnyčios bokšte: pasižiūrėti dokumentinį filmą, apsilankyti lietuvių menininkės Julijos Daniliauskienės popieriaus karpinių parodoje ir stebėti etnografinį ritualą „Vestuvės“ bokšto kieme.

 

Šeštadienį, rugsėjo 22 d., 11 ir 14 val. Jelgavos Šv. Trejybės bažnyčios bokšte bus galima pasižiūrėti režisierių Ernestos Samsonos ir Viktorijos Jonkutės dokumentinį filmą „Arčiau žemės anapus upės“, kurio premjera įvyko 2018 metų gegužę. Filme pasakojama apie latvių poeto Knuto Skujenieko ir lietuvių poeto Vlado Braziūno draugystę, tokiu būdu gražiai ir poetiškai iškeliant ir pabrėžiant amžiną dviejų baltų, gyvenančių skirtinguose Lietuvos ir Latvijos pasienio upės krantuose, draugystę. Filmo rodymo metu bus galima susitikti su viena iš filmo režisierių – V. Jonkute.

13 val. bokšto parodų salėje įvyks lietuvių tautodailininkės, popieriaus karpinių meistrės Julijos Daniliauskienės (1926–2009) darbų parodos „Simboliai ir ženklai Julijos Daniliauskienės popieriaus karpiniuose“ atidarymas. Parodoje bus galima apžiūrėti ornamentines ženklų struktūras, stilizuoti  senieji baltų simboliai ir ženklai kvies parodos lankytojus rasti baltų ženklų interpretacijas ir įžvelgti juos supančią sakralumo aurą. Parodą organizuoja Jelgavos regioninis turizmo centras, bendradarbiaudamas su Šiaulių „Aušros“ muziejumi ir Žiemgalos planavimo regionu pagal Lietuvos tarpvalstybinio bendradarbiavimo programą. Parodą bus galima aplankyti nuo rugsėjo 22 iki spalio 31 d.

 

15 val. visi susidomėjusieji kviečiami į Šv. Trejybės bažnyčios bokšto prieigas stebėti spektaklį – etnografinį ritualą „Vestuvės“, kuriame bus galima susipažinti su XIII amžiaus lietuviškomis vestuvių tradicijomis: jaunosios palydėtuvių vakaru, jaunojo atvykimo į jaunosios namus ir vestuvių ceremonija (folkloro ansamblis „Reda“ iš Šiaulių), taip pat su XVIII amžiaus latviškomis vestuvių tradicijomis – martuotuvių ritualu, kurį perteiks folkloro ansamblis „Dimzēns“. Pasirodymo metu, stebint dviejų baltų tautų skirtingų amžių vestuvių vaidinimus, bus galima susidaryti bendrą vaizdą apie baltiškąsias vestuvių tradicijas. Žiūrovai galės ne tik kartu dainuoti ir šokti, bet ir paragauti nacionalinių vestuvių valgių. 

 

Jau nuo 2000 metų Latvijoje ir Lietuvoje rugsėjį švenčiama Baltų vienybės diena, o šiemet ši šventė pirmą kartą bus švenčiama Jelgavoje. Visą Baltų vienybės dienos 2018 renginių programą rasite čia.

 

Įėjimas į visus Baltų vienybės dienos 2018 renginius yra nemokamas.

Informaciją parengė Jelgavos regioninis turizmo centras

www.visitjelgava.lv